9. mai 2017

Troopiline smuuti mango, ananassi ja kurkumimeega

Kuldkollased, magusad troopilised viljad on smuutimeistritele kui kingitus. Maitsetest pungil viljad vajavad vähe, oluline on vaid see, et nad oleksid korralikult küpsed. Siis on smuuti magus ja vitamiinidest põhjalikult pungil. Kui küpset mangot parasjagu poest leida ei ole võid kasutada ka külmutatud mangot. Ja kui rahakott lubab, võib võtta „Ready to eat“ kirjaga pakendis olevad mangod, mis on küll veidi kallimad, kuid mille puhul võib üsna kindel olla nende parajas küpsuses. Tavaliste mangode puhul aitab ka see, kui neid veidi kompida – küps mango on juba kergelt pehme ja vetruv. Siis tuleb ainult valvel olla, et mango üleküpsenud ei ole.Kui küpsed viljad koju toodud, siis võib imemaitsva smuuti valmistamise juurde asuda. Kergema ja tervislikuma smuuti valmistamiseks võib kasutada taimseid piimasid (nt mandlipiim, kaerapiim, sojapiim), aga võib ka lisada vedelamat maitsestamata jogurtit. Kes aga armastab kookose maitset, võib sinna smuuti sisse sättida kookospiima. Hea ja maitsev tuleb igal juhul.
Erilise maitsenüansi ja ka paraja portsu lisatervislikkust lisab sellele smuutile aga kurkumimesi, kuhu lisatud ka kookosõli. Selline kombinatsioon on kui täiuslikkuse kehastus ja aitab meie kehal kurkumiinist võimalikult täielikult kogu kasuliku efekti kätte saada. Kurkumimee kohta võid lugeda täiendavalt SIIT, tegemist on suurepärase tervisetootega, mida võiks igaüks tarbida igapäevaselt, et oma tervist ja immuunsüsteemi töökorras hoida.
Ajurveda meditsiinisüsteem soovitab kurkumit tarvitada koos lisatud looduslike rasvadega. Kookosõli on aegade algusest kasutatud nii toiduaine, kosmeetikavahendi kui ka ravimina. Tänapäeval on ta arvatud supertoitude esikümnesse, olles energiat andev ning ainevahetust kiirendav. Samuti aitab ta alandada halva kolesterooli taset.
Seega, kui smuuti sisse veidi lahustada kurkumimett kookosõliga, siis ongi tõelisest tervisesõbrast kosutav jook valmis, mida saab südamerahuga nautida.2-le
1 keskmise suurusega ananass, koorituna ja tükeldatuna (keskmine tugev osa jäta alles, seal sisalduv bromeliin on väga kasulik, täiendavalt võid ananassist kui tervisetugevdajast lugeda SIIT)
1 mango
1-2 sl kurkumimett kookosõliga
2 dl taimset piima või kookospiima
Veidi laimimahla
Tõsta kõik koostisosad blenderisse ja töötle mass ühtlaseks. Ananass võib vajada veidi pikemat purustamise aega, et tema kiud kõik peeneks töödelda. Kalla klaasi ja naudi kohe.

NB! Kui soovid kurkumimett proovida, siis kasuta Curcume by Flowene e-poe kassas sooduskoodi ISETEHTUD ja saad hinnast 20% alla. 
Vaata lähemalt: http://flowene.ee/pood/  

Kommentaare ei ole: