27. märts 2019

Salat roheliste põldubade, juustulaastude, suitsukala ja vutimunadega

Kevadiselt värviline ja kerge salat ühendab endas rohelised põldoad, soolakad juustulaastud ja suitsukala ning mõnusad tillukesed vutimunad. Mõnus lihtne salat, mis vajadusel sobib isegi pidulauale sättimiseks. Tegemist on mõnusa maitseküllase ja parajalt toitva salatiga, mis peaks igati toetama täisväärtuslikku ja mitmekülgse toitumise loogikat. Viimistlemiseks höövelda peale Džiugas juustust laastusid. Need annavad salatile veel eriti lukslusliku viimistluse.
Salat roheliste põldubade, juustulaastude, suitsukala ja vutimunadega
Valmistamisaeg: 20 minutit
Kogus: 4-le

Salatirohelist
200 g rohelisi põldube (sügavkülmutatuna, näiteks SELLISEID ja neid leiab Rimidest)
50 g Džiugas 18 kuud laagerdunud juustu
200 g suitsukala (nt kuumsuitsuskumbria), puhastatuna
200 g kirsstomateid, poolitatuna
10 vutimuna, keedetuna
Röstitud seemneid
Sinepikaste:
1 sl täistera sinepit
1 tl mett
1-2 sl valge veini äädikat
3-4 sl oliiviõli
Soola ja pipart
Keeda esmalt vutimunad ja aedoad. Vutimunade keetmiseks kuumuta kastrulis vesi keemiseni ja tõsta siis vutimunad keeva vee sisse. Keeda 2  minutit 40 sekundit. "Ehmata" mune külma vee all. Jahuta ja koori. Põldubade keetmiseks kuumuta vesi keemiseni ja keeda ube ca 4-5 minutit. Jahuta jääkülma vee all ja koori siis ubadelt kest. Puhasta suitsukala luudest rebi väiksemateks tükkideks. Tõmba koorimisnoaga juustust laastud. Sega kokku salatikastme komponendid. Sega umbes poole salatikastme kogusega roheline salatipõhi. Tõsta salatipõhi taldrikutele või vaagnale. Laota sinna peale suitsukala, aedoad, poolitatud vutimunad, kirsstomatid ja juustulaastud. Puista peale röstitud seemneid. Nirista peale ülejäänud salatikaste. Vajadusel viimistle veel värskelt jahvatatud musta pipraga. Serveeri kohe.Retsept sündis koostöös Džiugas juustudega. 

2 kommentaari:

Age ütles ...

Kus on müügil sügavkülmutatud põldube? Olen seni edutult otsinud.

Tuuli ütles ...

Age, Rimides on olemas. Panen postitusse sellekohase info ka lisaks. Lisaks on Rimis veel edamame ube (rohelised sojaoad), mis sobiksid ka väga hästi sinna salatisse. Need tuleb siis kaunast enne välja võtta.