18. märts 2019

Mango-tapiokipuding

Hing ihkab kevadvärve ja kevadist kergust. Tummised kõhtutäitvad road ei tundu enam liialt ahvatlevad. Ja seda mitte ainult paastuajast tulenevalt, vaid keha tundub olevat end kevadisemale lainele sättinud.
Üks kerge ja igati kevadine magusroog on mango-tapiokipuding. Vedelikus paisuvate tapiokiterade abil saab hästi lihtsa vaevaga valmistada troopilise pudingi, millel lisaks mõnusale maitsele veel kelmikalt teraline struktuur. Tapiokiterad ise on ilma olulise maitseta, seega annab neid maitsestada vastavalt valitud lisanditele. Siin desserdis aitavad kookospiim, mangopüree ja laimimahl maitsekombinatsiooni äratuntavalt troopilisse valemisse sättida. Lisaks veel mangost tulenev päikesekollane värvus, mis muudab magusroa kelmikalt kevadkollaseks.


Tapiokipärleid leiab juba päris hästi ja mitte ainult peenematest vürtspoodidest, vaid ka näiteks Selverist eksootiliste toitude letilt. Tapiokk on lahtiseletatult maniokijuurest valmistatud teraline tärkis, mis aitab magustoite paksendada. Hästi levinud on tapiokk just Kagu-Aasia riikides ja köökides. 


Mango-tapiokipuding
Kogus: 2-le

50 g tapiokipärleid
5 dl vett
50 ml kookospiima
1 dl mangopüreed
3-4 sl DanSukkeri rafineerimata roosuhkrut
Laimimahla
Kookoslaaste serveerimiseks
Soovi korral kääbusapelsine, füüsalit vm kaunistamiseks

Kuumuta kastrulis vesi ja keeda tapiokipärleid umbes 10 minutit. Kurna sõelal ja loputa külma vee all. Sega kookospiim mangopüree, suhkru ja laimimahlaga. Sega sinna sisse tapiokipärlid ja aseta jäta mõneks ajaks paisuma segu aeg-ajalt segades. Tõsta magustoidupokaalidesse, kaunista kookoslaastude ja muu meelepärasega. Hoia serveerimiseni jahedas.


Retsept valmis koostöös DanSukkeriga.

1 kommentaar:

Helen ütles ...

Oi, saan essana kommenteerida! Otsisin midagi eile su blogist ja jäi see retsept silma. Tapiokist ei teadnud ma midagi ja olnud ka mingit kavatsust neid pärleid mingist pealinna peenest butiigist tellida. Aga: täna poes jalutades olid needsamad pärlid suht esimene asi, mida riiulil nägin... Selge sõnum, tuleb see retsept ära proovida. Tegin palju suurema koguse, sest pere on suur ja polnud mõtet kõiki pakke poolikuks jätta. Kõige raskem oli pärlite loputamine ja kurnamine. Mina sain nii korda, et kõigepealt loputasin kausis mitu kord akülma veega ja alles siis kurnasin, muidu ei olnud see ollu kurnatav. Kaua peaks enne serveerimist seisma, seda polnud öeldud. Sõime u tund peale kokkusegamist, siis oli veel suht vedel, aga veel tunnike hiljem juba paksem. Eks ole näha, mis hommikuks on. Igatahes maitse on hea mahe, tugevalt mangone - väga mõnus maius igal mangosõbrale!