28. veebruar 2016

Külluslik võileivatort lõhe ja munaga

Võileivatortidel on minu jaoks mingi armsalt nostalgiline väärtus. Liiga tihti neid viimasel ajal ei satu valmistama, samas kui torditegu ette võtta, siis vaimustub nii pere kui ka külalised. Garanteeritud! Sellisest pidulikust ja mahlasest võileivatordist saab üsna kindla peale on iga pidulaua ehe. Hästi sobib siia kombinatsiooni uus Felixi kreemine lõhetükkidega lõhemajonees, mis aitab pidulikku maitset võimendada.
24 viilu täistera röstsaia
Lõhekreem:
2 dl Felixi lõhemajoneesi
200 g kuumsuitsu lõhet
Peotäis hakitud tilli
100 g Felixi võileivakurki, hakituna
2 dl 35%-list koort, vahustatuna
Soola ja sidrunipipart
Munakreem:
3 keedetud muna
1,5 dl Felixi rammusat majoneesi
2 dl 35%-list koort, vahustatuna
Soola ja pipart
Kaunistamiseks värsket kurki ja redist, vutimune, graavilõhet vm meelepärast
Immutamiseks piima või puljongitValmista kreemid. Vahusta kokku 4 dl 35%-list koort ja jaga kaheks. Lõhekreemi jaoks sega omavahel tükeldatud lõhe, lõhemajonees, pool vahustatud koorest, hakitud till ja võileivakurk. Maitsesta soola ja pipraga. Munakreemi jaoks töötle muna kahvliseljaga peeneks. Sega juurde vahustatud koor ja majonees. Maitseta soola ja pipraga.
Tordi valmistamiseks lõika saiadelt ära ääred nii, et järele jääks täisnurksed ühesuurused saiaviilud. Immuta saiu kas piimas või külmas puljongis ja lao serveerimisalusele 8 viilu üksteise kõrvale. Määri peale pool lõhekreemist. Lao sinna peale järgmine kiht immutatud saia ja sellele määri teine pool lõhekreemist. Lao lõhekreemile kolmas saiakiht ning määri sellele munakreem. Määri munakreemi ka võileivatordi külgedele. Nüüd võid tordi mõneks tunniks kuni üleöö külma tõsta, et tort veidi taheneks ja maitsed seguneksid.
Enne serveerimist kaunista tort. Graavitud lõhest lõigatud õhukestest viiludest moodusta rullikeeratud lõheroosid. Kurki ja redist võid lõigata ka terava noaga õhukesed viilud või kasutada mandoliini viilutamiseks.

Retsept valmis koostöös Põltsamaa Felixiga.

10 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Miks saiad tuleb teravnurkseks lõigata? Kas täisnurkseid ei oleks parem kõrvuti laduda? Ja kuidas aru saada sellest, et peeneks hakitud munale tuleb juurde segada muna?

Tuuli ütles ...

Vabandused, siin on minu näpukad. Saiad tuleks lõigata ikka täis-, mitte teravnurkseks ja muna enam munale lisama ei pea :)
Tänud märkamast ja teada andmast. Parandasin vead ära.

Liina ütles ...

Pole suurem asi vahukoorefänn. Mis annaks sarnase tulemuse, kas nt kreeka jogurtiga võiks proovida?

Tuuli ütles ...

Liina, võib kasutada kas toorjuustu või ka kreeka jogurtit. Igaks juhuks võiks jogurtit majapidamispaberil sõela peal veidi enne nõrutada, et liigne vesi (vadak) eralduks. Muidu on oht, et kiht jääb veidi vesine. Samamoodi võib hapukoort nõrutada.

Inge Haas ütles ...

Kas pildil on suurem tort kui 24 viilu?

Tuuli ütles ...

Pildil on 24 viiluga tort.

Sigrid Malinovski ütles ...

Mitmele inimesele seda umbes jagub? :)

Tuuli ütles ...

Sõltub veidi isu suurusest, aga umbes 10-le peaks sellest tordist ilusti jaguma.

Anonüümne ütles ...

Tere! Millega Teie eelistate saia immutada,kas piima või puljongiga?

Tuuli ütles ...

Mina immutan tavaliselt puljongiga. Piimaga immutades jääb samas maitse mahedam, nii et pigem on see eelistuste küsimus.