13. november 2013

Piemonte paprikad ehk tomati, küüslaugu ja anšoovisega täidetud paprikad

Tõeliselt lihtne ja samas muljetavaldavat maitsekooslust moodustav toit, mille peamine eeldus on kesksuviselt maitsetihedad ja päikeseküpsed paprikad ja tomatid. Kui algained hooajaküpsed, on pea olematu vaevaga võimalik valmistada tõeliselt hõrk roog.


Paprikaid, pooleks lõigatuna ning seemetest puhastatuna
Väiksemaid tomateid
Küüslauku
Oliiviõli
Mõned anšoovisefileed
Soola ja värkselt jahvatatud musta pipart
Basiilikut
Keera esmalt ahi 200 kraadi peale. Kalla tomatitele peale keev vesi ning lase veidi aega seista. Siis eemalda tomatitelt koor. Küüslauk koori ja lõika õhukesteks viiludeks. Anšoovisefileed võid veidi väiksemaks hakkida või peenemateks viiludeks lõigata.
Aseta paprika kausikujuliselt ahjuvormi, igasse paprikapoolikusse aseta mõned küüslaugud, mõned ribad anžoovist, sinna peale aseta tomat, rebi juurde veel mõned basiilikuribad. Maitsesta soola ja pipraga, kusjuures soolaga ole ettevaatlik, sest anšoovis on üsna soolane.

Nirista peale ohtralt oliiviõli. Aseta paprikad ahju umbes 15 minutiks. Soovi korral võib küpsemise lõpus ahjus grillelemendi all veidi tumedamat jumet ka paprikatele tekitada. Samamoodi võib paprikaid valmistada ka grillil. Serveeri kas soojalt või külmalt. 

Kommentaare ei ole: