16. juuli 2013

Piemonte paprikad ehk täidetud paprikad tomati ja anšoovisega

Tõeliselt lihtne ja samas muljetavaldavat maitsekooslust moodustav toit, mille peamine eeldus on kesksuviselt maitsetihedad ja päikeseküpsed paprikad ja tomatid. Just sellised, millede aeg hetkel on kätte jõudnud. Kui algained hooajaküpsed, on pea olematu vaevaga võimalik valmistada tõeliselt hõrk roog. Mõneti võimaldab selline vabakäeline kooslus ka enda fantaasiat kasutada - paprikatäidisena olen vahel kasutanud juustu või anšoovise asemel toorsuitsusinki jne. Metoodika ikka sama ja tulemus alati maitsev.Paprikaid, pooleks lõigatuna ning seemetest puhastatuna

Väiksemaid tomateid

Küüslauku

Oliiviõli

Mõned anšoovisefileed

Soola ja värkselt jahvatatud musta pipart

Basiilikut
Keera esmalt ahi 200 kraadi peale. Kalla tomatitele peale keev vesi ning lase veidi aega seista. Siis eemalda tomatitelt koor. Küüslauk koori ja lõika õhukesteks viiludeks. Anšoovisefileed võid veidi väiksemaks hakkida või peenemateks viiludeks lõigata.
Aseta paprika kausikujuliselt ahjuvormi, igasse paprikapoolikusse aseta mõned küüslaugud, mõned ribad anžoovist, sinna peale aseta tomat, rebi juurde veel mõned basiilikuribad. Maitsesta soola ja pipraga, kusjuures soolaga ole ettevaatlik, sest anšoovis on üsna soolane.
Nirista peale ohtralt oliiviõli. Aseta paprikad ahju umbes 15 minutiks. Soovi korral võib küpsemise lõpus ahjus grillelemendi all veidi tumedamat jumet ka paprikatele tekitada. Samamoodi võib paprikaid valmistada ka grillil. Serveeri kas soojalt või külmalt.

Retsept ilmus 2013. aasta ajakirja Mari juulinumbris

Kommentaare ei ole: