21. juuni 2013

Arbuusi-fetajuustu salat

Arbuusi-fetajuustu salat on kooslus, mis sobib kuumade suvepäevadega täiuslikult. Kerge, üllatav, sõltuvust tekitav ja järjest rohkem poolehoidjaid koguv väga lihtne salat. Esmapilgul ootamtuna tunduv kooslus – arbuus ja soolakas fetajuust – suudavad üllatada jälle ja jälle. Igal hooajal leidub neid, kes peale esmakordset proovimist selle lihtsa salati oma püsimenüüsse lülitavad. Tegemist on Vahemere äärest pärit kooslusega, millel on päris palju variatsioone. Välja võib jätta sibula, kasutada võib oliive, fetajuustu võib asendada kitsejuustuga, salati võib ehitada salatipadjale jne. Igaüks töötab ise oma lemmiku välja.


Täpseid koguseid on keeruline anda, kõike peab olema parasjagu ja nii, et salatimeister ise rahule jääks. 
Arbuusi
Fetajuustu
Punast sibulat, peenete poolratastena
Münti
Balsamico veiniäädikat
Oliiviõli
Soola ja värskelt jahvatatud münti

Tükelda arbuus ja laota salatitaldrikule. Lisa tükeldatud fetajuust ning sibularattad. Puista peale hakitud värsket münti. Kastme jaoks sega balsamico veiniäädikas soola ja värskelt jahvatatud pipraga. Nirista pidevalt segades sisse oliiviõli ning kalla salatikaste salatile. Naudi kas iseseisva roana või siis tugevama söömaaja lisandiks.

Retsept on pärit ajakiri Mari 2013 juulikuisest numbrist. Sealtsamast ajakirjast leiab veel palju suviste toitude ideid.

Kommentaare ei ole: