18. juuli 2012

Lihtne ja geniaalne limoncello jäätis

See imeliselt lihtne ja samas võluvalt efektne sidrunine jäätis väikese Limoncello lisandiga on üks neist lahendustest, millega on võimalik üsna väikese vaevaga külaliste ees hiilata. "Vauuu" efekt on garanteeritud. Nii et kui on vaja muljet avaldada, siis salvestage see väike kaval serveerimismoodus oma parimate nippide hulka. Olgu muidugi tõe huvides tunnistatud, et ka niisama lusikaga kausist süües on jäätise maitse supermõnus. Lihtne valmistusviis tuleb veel boonusena lisaks - ei ole vaja ei jäätisemasinat ega vahustamist külmumise vahepeal.


Jäätise valmistamiseks läheb vaja:
3 suurema sidruni mahl ja riivitud koor
150 g tuhksuhkrut
500 ml vahukoort
3 spl Limoncellot
Riivi sidrunikoor ja pigista välja mahl. Lisa suhkur ja jäta pooleks tunniks seisma. Vahusta vahukoor koos jääkülma Limoncelloga (selle asemel võid kasutada sama kogus jääkülma vett). Lisa sidrunimahl ja -koor. Aseta segu plastist karpi ning sellega külmkappi. Järgmisel päeval on jäätis valmis. Iseloomulikult kodutehtud jäätistele tuleks seda enne serveerimist veidi aega toatemperatuuril hoida.
Kui tahad mõnusat hapukat jäätis serveerida sidrunikoore sees, poolita sidrunid ning uurista välja sisu (millest võid hiljem teha näiteks sidrunilimonaadi või -kalja). Täida sidrunipoolik jäätiseseguga ning aseta sügavkülma. Serveerimiseks lõika sidrunipoolikud pooleks, et tekiks sektorid. Lase veidi aega toatemperatuuril seista, et jäätis muutus pehmeks ja kreemjaks.
Voila!

Retsept on pärit ajakirja Olive Itaaliateemalisest numbrist.

9 kommentaari:

MARIT ütles ...

Tõesti väga hea serveerimisnipp, lisakas imeilus!!!

Juc ütles ...

Tõeliselt ilus ja efektne! Hea külalisi üllatada :)

Kristiina ütles ...

Väga lahe! Kindlasti teen, enne on vaja poodi limoncello järele minna. A üks küsimus tekkis ka, miks see vahukoorega vahustamisel jääkülm peab olema?

Tuuli ütles ...

Kristiina - seda jääkülmana limoncello lisamise täpset keemiat ei oska lahti seletada, aga kogu tegevuskäik lähtub sellest, et miinimumini viia jääkristallide teke. Alkohol aitab kristallide teket vältida ja tõenäoliselt jääkülm alkohol seda enam :)
Tasub igal juhul katsetamist

k6rsik ütles ...

See on tõeliselt maitsev jäätis ja sektoritena serveerides väga efektne. Kasutasin Rimis müüdavaid Eco sarja sidruneid (tavalisi sidruneid võib nühkida palju jaksab aga kibedat "keemiamaitset" koorelt ära ei saa) ja kreem sai nii hea, et võis vabalt kohe ka külmutamata kujul süüa/serveerida. Isegi mu sidrunikoorevihkajast elukaaslane sõi seda mõmisedes. Aitäh retsepti eest! :)

Tuuli ütles ...

K6rsik - tõeliselt tore kuulda, et jäätis maitses (sh ka enne külmutamist :) ). See Eco sarja sidrunite kasutamine on väga mõistlik, kui neid parasjagu saada ei ole, siis olen keeva veega ja usina nühkimise meetodit kasutanud. Aga et eksiseerib ka sidrunikoorevihkajate klubi, oli mulle küll uudiseks :D Minu meeles üks lihtsamaid ja kättesaadavamaid maitseaineid.

k6rsik ütles ...

See kisub pigem lausa laiemas plaanis tsitrusekoorepõlgurluseks kuigi soolastes toitudes on sidrunikoor aktsepteeritud (nt gremolata, hautised). Magusates tuntakse aga kohe ära ja süüakse väga pika hambaga. Seega tuleb kasutada kavalust: 1) öko tooraine, 2) võimalikult mikroskoopiliseks riivida/hakkida (nt sukaad stollenis). Ega ükski koka meelest hea ja geniaalne retsept selle pärast tegemata küll ei jää :)

Anonüümne ütles ...

Mul tekkis küsimus, et kas alguses tuleb ta koos plastikkarbiga panna tavalisse külma või ikka sügavkülma? :)

Tuuli ütles ...

Ikka sügavkülma kohe alguses :)