16. aprill 2012

Kohapõse ceviche

Kui ühel päeval Stockmanni kalaletti silmitsema jäin, siis olid seal olemas kohapõsed ja see oli kõik päriselt, mitte unes. Kohapõsed, mõtelge! Kahjuks ei taibanud küsida, kas tegemist oli ühekordse õnnega või tasub mõnel päeval jälle kohapõske jahtima minna.


Kohapõsk lihtsalt nii superlahe algaine, et karbitäie mina koheselt sealt poest ka ära tõin. Esialgu ilma põhjalikuma plaanita, mida nendega ette võtta. Kui kodus paki lahti harutasin ja neid kelmikalt ümmargusi põselihaseid silmitsesin, siis süvenes veendumus, et nii hõrku algainet kuumutama pole küll mõtet hakata. Väikesed ja õrnad, mida sa siin praed või küpsetad.


Ja et toore kala marineerimine tsitruseliste mahlas mulle väga meeltmööda tegevus ja toit on, siis sai kohapõsk endale uue elu roas nimega ceviche. Ceviche'i annab teha erinevatest kaladest, näiteks kasvõi meie heast tuttavast lõhest, nagu SIIN. Mereannid sobivad ka väga hästi laimi- või sidruni mahla sisse marineeruma. Kõnealusele toorainele sobis see tsitruse-tšilli-ingveri-küüslauguga vannitamine ka päris hästi.
Kohapõsk saigi siis marineeruma pandud umbes sellise valemi alusel:
300 gr kohapõske
2 laimi mahl
1 punane tšilli peeneks hakituna
1-2 küüslauguküünt, peeneks hakituna
pöidlaotsa suurune jupp ingverit, riivituna ja mahl välja pigistatud, kasuta ainult mahla
punt värsket koriandrit
meresoola
veidi oliiviõli


Sega laimimahl ülejäänud komponentidega ning kalla lõhepõskedele peale. Lase marineeruda paar tundi. Liiga pikk marineerumine ei tule kasuks, seega peaks paar tunnikest olema optimaalne aeg, kui lõhepõsed ilusti valmis lauale kandmiseks. Juurde võib pakkuda röstitud saia.

Tugevad varjud piltidel ei ole küll eesmärk, aga kuna pildid said tehtud keskpäeval ja plaanis oli toit külakostiks kaasa haarata, siis ei olnud mahti mahedamat õhtupäikest oodata. Ükski peegeldamine ei andnud ootuspärast tulemust.  Las olla siis selline....suvine see pildiseeria :)

6 kommentaari:

Juc ütles ...

Ahhh, ma olen täielik ceviche hull. Sööks hea meelega need ilusad pildid kasvõi ära! :) Panid päevaks süljenäärmed tööle, millegipärast ma kahtlustan ainult, et söökla mu vesistamisele vastavaid roogasid lõunaks ei paku :). Peab ikka ise tegema!

Ragne ütles ...

Kummardus Tuuli selle retseptiidee eest;)

Tuuli ütles ...

Tänud, Juc ja Ragne. Oleks vaid iga päev nii lahedaid inspiratsiooniallikaid lettidel vedelemas :) Aga kui kunagi veel peale satun, siis proovin arvatavasti apelsini, tšilli ja sibulaga marineerida. Sisetunne ütleb, et see kooslus võiks ka väga mõnus jääda

Mari-Liis ütles ...

Assa, kui lahe! Kindlasti superhea ka. Eile küpsetasin turult ostetud tervet koha, imetlesin tema pontsakaid põsekesi ja mõtlesin su peale:))

Piret ütles ...

Nii isuäratav! ma olen ka ceviche hull, hea mõte on seda kohapõskedest teha, kui jälle ette satuvad ja ma olen neid seal paaril korral kohanud, nii et päris juhus see pole.

Britt ütles ...

Väga põnev!Seda põske peab nüüd küll jahtima minema. Pildid on väga kenad ja isuäratavad ning ükski vari vähemasti minu silma küll ei häiri. :)