13. märts 2012

Marineeritud räimed minu ema moodi

Mingil põhjusel on mulle hakanud tunduma, et marineeritud räimed on selliseks toiduks, mis seostub ikka emadega. Vähemalt on mitmel minu tuttaval olnud emadel samasugune kalade marineerimise meeldiv komme. Ja teadagi, ema tehtud kala on alati maarilma parim.


Erandiks ei olnud siin ka minu ema, kes ikka vahel priske kausitäie - selleks oli meil keraamiline suur salatikauss siniste maalitud servadega - praetud räimi (või ka muud kala) marinaadi sisse pistis. Kevadiste räimedega tuli kaasa lisaboonus, et priskemate pugudega kaladel on ka mari kõhus. Mari oli eriti maitsev ja millegipärast kippusd need marjased kalad ikka esimesena otsa saama. Mina ei teadnud sellest loomulikult midagi  :)
Nüüd on paraku nii, et sel aastal saab täis kümme aastat ilma emata ja ilma ema valmistatud turvaliste toitudeta. Ei oskagi arvata, mis oleks saanud siis, kui elu oleks ema vastu heldem ja tema valikud õnnestumad olnud. Kui kaks abielu ei oleks kiirelt purunenud ning argimured kahe lapse üksinda kasvatamisega ja hakkamasaamisega ei oleks lõpuks elurõõmu ja tervist kevadise lume sulamise moel kahandama hakanud. Kui toimetulek ei oleks tähendanud üksinda vastutamist öiste õmblustööde ja päevase õpetajatöö kombineerimisega. Ehk oleks praegugi minu lastel olemas lastel vanaema, kelle juures saaks maitsvat marineeritud kala ning kellel eluaastaid oleks hetkel vaid 62.


Paraku tuleb hakkama saada vaid ema retsetpiraamatute ning sinna vahele poetatud käsikirjaliste retseptimärkmete toel. Õnneks on mitmed mulle lapsepõlvest armsad toidud siiski kirjapanduna olemas ja nii ei jäägi midagi üle, kui olla ise naisliini traditsioonide kandjaks ning anda edasi oma lastele nii ema kui vanaema traditsioone ning toite.

Retsepti autor koos noore tema toidu fänniga

Ma pean tunnistama, et ei olnud seni neid marineeritud räimi ema retsepti järgi teinudki. Ju ei tulnud selle pealegi, et keegi peale ema võiks neid teha. Nüüd, mõni aeg tagasi, jäi see retseptileheke näppu ja siis tekkis küll otsus esimesel võimalusel ära proovida, kas ema retsepti järgi tehtud räimed maitsevad ikka sama hästi kui ema tehtud. Maitsesid küll! Tegemist on tegelikult üsna traditsioonilise marinaadiretseptiga, millelaadseid ringlemas loendamatul arvul. Siin on lihtsalt see maitsetasakaal, mis on olnud igiomane minu lapsepõlves ja seetõttu on see minu jaoks lihtsalt parim.


Esimene etapp algab kalade puhastamisest. Toodud marinaadikogusest jagub umbes 1-1,5 kg räimede jaoks ja kalad võiksid olla võimalikult värsked. Räimedel tuleks lõigata ära pea ja lõikamist tuleb alustada selja poolt, nii saab osa sisikonda ühe lõikega välja tõmmatud. Kõhuõõs tuleks puhastada, kuid kui kalal on mari, siis selle võiks küll sisse jätta. Süües tuleb siis lihtsalt meeles pidada, et marja all on peidus põis, mida võiks mitte süüa. Või siis tuleks osav olla ning juba toorel kalal marja alt põis välja õngitseda. Terava otsaga väikese noaga on see täiesti teostatav.  Kalad tuleks siis pesta ning kergelt soolaga üle puistata ning mõneks tunniks seisma jätta. Praadida tuleb kalad kuumal pannil õli sees ning eelnevalt lahtiklopitud munas ja jahus püherdades. Mina kasutasin seekord tavalise jahu asemel kikerhernejahu (Piprapoe kaup) ja see andis väga mõnusa maitse. Praetud kalad tuleks tõsta siis kõrvale ja valmistada marinaad.
Ema marinaad praetud kaladele
1 l vett
1 porgand
1 sibul
10 tera pipart
10 tera vürtsi
5 loorberilehte
2 spl 30%-list äädikat
1 spl soola
4 spl suhkrut
Koori ja tükelda sibul ja porgand. Aseta kõik marinaadiained v.a. äädikas potti ja keeda mõned minutid. Viimasena lisa äädikas, kuid ära siis enam keeda. Jahuta marinaad ja kalla praetud kaladele. Parim alates järgmisest päevast, kuid kannatamatud võivad esimesed kalad marinaadist välja õngitseda juba paari tunni pärast.

15 kommentaari:

leoola ütles ...

Tõsi ta on, minu lemmikud marineeritud räimed on samuti mu ema tehtud :) Meie teeme kohe mitu purki korraga, sest kalade puhastamine on nati tüütu :P Marjad meie peres praeti eraldi või ja soolaga ning söödi lusikaga otse pannilt aga vanaema marineeris kalad koos marjaga ja siis said purgis lemmikuks just need kalad ;)
kõikidel peredel samad kombed :P

ilse ütles ...

Oi, Tuuli, Tuuli... nüüd ajasid sellise kala isu peale, et mine või uuele ringile linnapeale ja kala tooma:) Minu isa tegi umbes samasuguse retseptiga räimi, suhkruga vist koonerdas rohkem aga muidu sama lugu. Ja tema retsepte pole enam rohkem kui kokaraamatutes mõned retseptide juurde kirjutatud märkused ja mõned lipikud, mis raamatute vahelt välja on kukkunud. Tuleb mälu järgi taastada:) Kummaline on see, et mida vanemaks saad seda lähemale tuleb lapsepõlve mälu ja "ujuvad üles" vanad head asjad:)

Liina ütles ...

Eh, kullake, need räimed ajasid veele nii silma kui suu. Minu lastel on vanaema-õnn ikka alles ja loodetavasti kestab kaua-kaua, minul aga käivad paar korda aastas peal nurumishood, mispeale ema just noidsamu m.räimi teeb.
Et aga põlvkondlikku järjepidevust hoida, viin täna õhtul koju äsja turule tulnud räimi (minusuguse laiskvorsti jaoks on need küll juba liblikaiks lõigatud) ja teen neist ühe "kõigi rajoonide emad, ühinege!" nostalgiaroa :-)
Kusjuures jah, Leoola, meie köögis oli ka räimemari esimene, mis pannilt otsa sai :-)

Piret ütles ...

Need räimed on just kui järjepidevuse sümbol, turvalised ja imemaitsvad. Miski ei kao, kõik kordub taas....

Anonüümne ütles ...

Tere,vahest ikka kiikan Teie blogi,mulle meeldib just nn. eellood teie toiduretseptidele , seekordne lugu oli väga südamlik-emotsionaalne.Tänan. Marek.

Tuuli ütles ...

Marek - tänud heade sõnade eest! Loodetavasti innustavad retseptid ka potte-panne-kulpe haarama :) Aga arvan ise ka, et blogis on hea võimalus anda aimu ka nendest lugudest ja mõtetest, mis iga toiduga kaasnev. Toit on ju nii emotsionaalne teema :)

Mari-Liis ütles ...

Tuuli, see on imeilus postitus. Silmad puhta vees.
See foto on tore! Sul on ju nüüd, täiskasvanuna, täitsa palju väliselt sarnaseid jooni oma emaga! Ja minu arust oled sina sel fotol täpselt nagu üks tuttav väike pruunisilmne põngerjas:)
Marineeritud räimed, need on muidugi lihtsalt parimad!

Anonüümne ütles ...

Tuuli, ma ka ei saa kommentaari mitte jätmata jätta:)No marineeritud räimed on ka minu ema ja vanaema leivanumber, mis on ära võlunud isegi minu poja:) Ja foto, 100% eelkõnelejaga nõus!:)

Tuuli ütles ...

No see on küll tase, kui isegi poja on marineeritud räimede võrku sattunud. Minu kolm mehepoega on seni veel üsna umbusklikud sellist tüüpi kalaliste suhtes. Nii et selles osas olen täitsa kade, et poeg ka nii andekas :) Foto osas: ise ei oska kommenteerida, aga päris huvitav on see, kuidas mingid seosed ja sarnasused on põlvkonniti edasi antavad. Seni arvasin, et pere noorim on pigem issi moodi, aga kui pilti nüüd selle pilguga vaatan, siis tõepoolest, täitsa minu poja :)

Anonüümne ütles ...

Meeletu isu tuli peale ja tahaks nii teha peagi saabuva suguvõsakokkutuleku jaoks ka. Mure selles, et seal kandis värsket räime enam saada ei ole, seega kas on teada kaua räimed marinaadis säilivad? Et kui palju varem võib valmis teha? Kuigi usun, et nii maitsev asi kaua purgis ei püsi ;) Aga äkki keegi ikkagi teab nõu anda? :)

Tuuli ütles ...

Anonüümne - marinaad sisaldab äädikat, mis toimib säilitusainene, nii et paar päeva kuni nädal eelnevalt valmis tehtud räimed peaksid igati hästi säilima. Suure tõenäosusega isegi rohkem. Nii et võib vabalt varem valmis teha :)

Anonüümne ütles ...

Mina teen täna esimest korda ise marineeritud räimesid. Suurimad tänud retsepti eest. Ma olen laisk ja praadida ei viitsi ja poest sain ilusad fileed ka. Keerasin rulli ja panin marinaadi jahtumist ootama.
Täiesti teemasse mitte puutuvalt. Naine pildil näeb välja nagu mu ema kaksikõde. kahjuks pole arvutiseeritud pilti kõrvale panna. Aga jah jäin kohe pikemalt vaatama.

Tuuli ütles ...

Väga põnev! See sarnasus on tõeliselt huvitav ja ei oskagi arvata, kustkaudu mingid jooned sisse jooksevad. Minu emapoolne suguvõsa on muidu Pärnu lähedalt Tori kandist pärit. Ja tore, et ema retsepti järgi tehtud räimed meeldisid :)

Anonüümne ütles ...

Tere Tuuli! Rimis sel nädalavahetusel roogitud räimede sooduspakkumine ja mõtlesin seekord ise ka praadimise-marineerimise ette võtta. Kas oskad soovitada - kui kuumalt marinaad klaaspurki panna ja kaas õhukindlalt sulgeda, võiks see kraam ka kauem säilida, kui nädal aega? On kogemusi?
Eellugu oli väga liigutav lugeda ning ema-tütre pilt imearmas. Edu edaspidiseks :) Olen kunagi Tori kandis elanud, Piistaojal :)

Tuuli ütles ...

Külmkapis hoituna peaksid need räimed küll pikemalt säilima. Äädikas ikkagi ju säilitusaine. Ja väga armas, et väike lookene retsepti ees korda läks :)