31. jaanuar 2012

Kohukesed. Sügavkülmameetodil ja ikka isetehtud

Mõeldes kohukestele, kangastub esmalt ikka see Onu Raivo joonistatud kiisuga omaaegne pirakas (võrreldes praegustega) kohuke, mis oli paras defitsiit ja Pärnu lapsena sain seda üsna harva. Kui keegi Tallinnas käies kaasa tõi, oli pidu missugune. Tundus, et šokolaad puruneb hammustades vastupandamatult kõlava krõmpsatusega ja rikkalik täidis kleepub mõnusa patususega hammaste külge. Oi mulle meeldisid need kohukesehetked ja isegi kui nostalgia ja lapsepõlve koefitsent maha arvestada, oli tegemist ühe tõeliselt maitsva maiusega!


Muide, kohuke on üks neist toitudest, mis on mujal maailmas suhteliselt tundmatu ja siinmail samas asendamatu. Suurem osa Eesti lapsi kasvab üles ju kohukesi süües ja ükskõik, kuhu elu edasipidi Eesti juurtega võsuke satub, jääb kohukese ihalus ikka hinge pakitsema. Nagu ka igatsus kilu ja musta leiva järele :)
Mõni aeg tagasi levis isetehtud kohukeste tegemise vaimustus nii mitmeski toidublogis ja ka Oma Maitse ajakirjas anti näpunäiteid kohukeseteoks. Idee ju hästi vahva, sest ise tehes saad valmistada kõige meelepärasema maitsega kohupiima-šokolaadi pulgakese.
Isevalmistatud kohukese lihtsamast lihtsama idee sain aga viimasel nädalavahetusel Lusika saate salvestuselt. Sügavkülmutatud kohupiima kasutades valmistasime Tartus Meatmarketis koos Joel Ostratiga astelpaju ja müsliga kohukesi.

Joeli astelapajukohukesed
Tema kohukesed nägid välja just sellised nagu ülal pildil ja nende valmistamist saab lähemalt vaadata juba sel laupäeval ehk 4. veebruaril kell 10 Lusika saates.
Kohupiima eelnev sügavkülmutamine võimaldab täidise üsna kerge vaevaga šokolaadist ümbrisesse sättida. Seega, valmistuskäik näeb ette, et esmalt soovitud maitsega kohupiim valmis segada (sooviatan vedelamat kohupiima eelnevalt ka sõelal nõrutada), siis silikoonvormis (väike muffinivorm) sügavkülma pista, šokolaad sulatada ja külmunud kohupiim šokolaadi sisse kasta. Puhast šokolaadi kasutades jääb ümbriskiht üsna krõbe, nii et hammustades surub ka täidist välja. Kui tahad elastsemat tulemust, sega šokolaadile lisaks veel veidi 35%-list koort, võid või ka õli.
Mina katsetasin kahe erineva maitsega kohukeste valmistamist.


Mustsõstrakohuke piimašokolaadis (5 kohukest)
200 gr kuivemat või sõelal nõrutatud kohupiima
2 spl Taarapõllu mustsõstrajahu
2 spl suhkrut
vaniljesuhkrut
200-300 gr piimašokolaadi
Pähkeid ja rosinaid
Sega kohupiim mustsõstrajahu, suhkru ja vaniljesuhkruga. Aseta kohupiimasegu silikoonist muffinivormidesse, silu pealispind tasaseks ja sügavkülmuta. Enne kohukeste viimistlema hakkamist kummuta kohupiim vormist välja ja aseta tavalisse külmikusse või toatemperatuurile. Sulata vesivannis piimašokolaad ning kasta kohupiima kiirelt sulatatud šokolaadi sisse. Tõsta küpsetuspaberile tahenema ning torka sulašokolaadi sisse kas pähkel või rosin. Lase šokolaadil hanguda.


Kookose-sidruni kohuke
200 gr Nopri sidrunikohupiimakreemi (eelnevalt võib sõelal paar tunnikest nõrutada)
50 gr Odense kookosmassi (või martsipani)
200-300 gr tumedat šokolaadi (kui soovid pehmemat šokolaadiümbrist, siis lisa ca 50 ml 35%-list koort sulašokolaadi sisse)
pähkleid ja rosinaid
Aseta kookosmass või martsipan silikoonist muffinivormi põhja, peale tõsta paar supilusikatäit kohupiimakreemi,  silu pealispind tasaseks ja sügavkülmuta. Enne kohukeste viimistlema hakkamist kummuta kohupiim vormist välja ja aseta tavalisse külmikusse või toatemperatuurile. Sulata vesivannis piimašokolaad ning kasta kohupiima kiirelt sulatatud šokolaadi sisse. Tõsta küpsetuspaberile tahenema ning torka sulašokolaadi sisse kas pähkel või rosin. Lase šokolaadil hanguda.


Tulemus on mahlane, värske ja tõeliselt mõnus. Korralik täisšokolaad ja värske kohev kohupiim on kooslus, mis on kindla peale laste lemmik, aga kardetavasti ei jäta ükskõikseks ka ühtegi suurt inimest. Hea on see, võimalusi mängimiseks on lõputult - olgu see siis täidise maitsestamine või siis ka ümbrises kasutatava šokolaadi varieerimine - kellele mõrkjas tume šokolaad, kellele imalmagus valge ja kellele kreemjas piimašokolaad. Igaüks leiab endale lemmiku.

8 kommentaari:

Juc ütles ...

Oi kui hea mõte! Vaat niimoodi võtan kohukesed küll plaani. Siin pole päris õiget kohupiima... no vaatan, kas tulevad ricotta või kodujuustuga petukad, või ootan Eestini! :) Aitäh idee eest!

Anonüümne ütles ...

Oo heldus, imeline! Nii saab ju koduigatsusest võitugi. Õnneks on Norramaal ka mõnusat kohupiima liikvel ja sügavkülmikus on ruumi ka.
Kui silikoonist nuffinsivormi metsas elades kuskilt käepärast võtta pole, siis millega selle nipi asendada võiks! Foolium?
Moonika

Tuuli ütles ...

Juc - mina olen lihtne sõnumitooja ja korjasin ise ka selle idee eelmisel nädalavahetusel Tartust saadet tehes üles. Aga on ju geniaalselt lihtne :)
Moonika - ma usun, et silikoonvorme saab asendada näiteks mingite väiksemate topsidega, millele võiks igaks juhuks voodriks küpsetuspaberi (märjana annab seda hästi vormida) või toidukile sättida. Usun, et nii peaks ka saama. Foolium võiks ka vist sobida.

killuke ütles ...

Interneti imeline maailm :) Nii tore et siia sattusin ja selle kohukese idee leidsin. Kohupiimaga on natuke raskusi siin maal, aga küll ma midagi välja nuputan! Aitäh jagamast!

Põnnidega ütles ...

Nädala alguses tõin kohukeste meisterdamise materjali poest, et siis Oma Maitse jaanuari 2011 retsepti järgi neid teha. Noh venitasin siin paar päeva ja tore on seda tegin! Sest mulle meeldib see külmutatud variant rohkem kui mõte sellest, et pean korraliku koguse võid kohupiima sisse uhama! Tegin ja maitses meie peres kõigile - mees tahtis juurdegi veel võtta, niiet lähipäevil peab taas selle plaani võtma!

Tiina ütles ...

Tuulikene, paluks infot mustsõstrajahu kohta! Mina pole sellest varem kuulnudki, aga kuna Atlanta kandis mustsi sõstraid kusagilt võtta pole ja need minu ühed lemmikmarjad on, siis tundub mõte sedasorti lisandist eriti ahvatlev.
Vormi-idee: minul on kodus näiteks silikoonist jääkuubikuvorm, mis peaks minikohukeste valmistamiseks täiesti sobima.

Tuuli ütles ...

Põnnidega - küll on vahva, et see lihtne kohukese valmistamise moodus sõpru kogub. Ma teen ka juba mitmendat partiid - nüüd katsetasin kamaga ja segasin kamajahu kakaokohupiima sisse ning ümbrise tegin kamašokolaadist. Väga mõnus jäi ka nii.
Tiina - see mustsõstrajahu on Taarapõllu Talu toode ja valikus on neil veel mitmeid marjajahusid (punasesõstra, jõhvika, mustika jm). Hästi mõnusad ja tegemist on kuivatatud marjadest tehtud jahuga ehk siis täiesti naturaalne ja vääääga maitsev. Aet on siin veidi Taarapõllust lähemalt kirjutanud http://www.bioneer.ee/eluviis/tarbimine/aid-8773/Taarap%C3%B5llu-talu-teeb-marjadest-imesid

Tiina ütles ...

tänud Tuuli! Väga hea info, sõbranna on külla tulemas, saab ehk midagi uut juba paari kuu pärast järgi proovida:)