3. juuli 2011

Läks käima! Rumtopf ehk iidne Saksa marjajook jõuludeks

Ma annan endale aru, et tänase fantastiliselt emotsionaalse ja võimsa päikesepaistelise koolinoorte laulupeo õhtul on lubatud vaid rukkileiva, kama, sõira ja kaerakile teemalised postitused. Ja siin tuleb üks mingi jõulu ja rummilobaga!
Siiski, vabandan ennast välja sellega, et kuuma käes turbokiirusel küpsevad kodumaised maasikad võivad kohe varsti otsa saada. Nii et kõigil, kes endale jõuludeks hüva jooki tahavad käima panna, tuleks kiirelt tegutseda. Rumtopf on just selline rummi põhjal valmistatud marjajook, mis alguses lükatakse käima maasikatega, lisades suve jooksul erinevaid marju ja puuvilju vastavalt sellele, kuidas need valmis saavad.
Ja kuna valmistoote pildi saan üles riputada alles jõulude paiku ning siis on jälle maasikate ja teiste värskete marjadega keeruline, siis alustagem sellisest pildist. Joogiks saamist ja rummipoti käivitamist on ootamas Ülemiste maasikafestivalilt ostetud imemagusad maasikad. Muide, ülekaalukalt võitis samal festivalil kõik maasikate pimetestid sort Polka, nii et ka jooki sobib hästi alustada Polkaga või ka polkaga. Kuidas iganes soovite :)


Neist maasikatest saab siis umbes poole aasta pärast samasse pitsi üks tõeliselt marjane ja mõnus jook.

Pärit on Rumtopf Saksamaalt ja seal kasutatakse alkolonina valget rummi. Mina olen teinud nii viinaga kui ka rummiga, prantslased teevad ka brändiga. Kui otsustad Rumtopfi valmistada, siis arvesta sellega, et joogi sisse tasub valida korralikud, terved ja väga hea kvaliteediga marjad. Kirsikivid jm luuviljaliste kivid on lubatud, sinihapet tervest kivist jooki ei eraldu, samas tuleb lisaks meeldiv mõrumandli maitse.

Selleks aga, et 2011 aastakäigu Rumtopf käima lükata, tee nii:
võta, leia või muretse endale suur klaas- või keraamiline nõu (see peaks olema 4-5 liitrine).
Osta või korja pool kilo maasikaid.
Lao kaussi puhastatud ja tükeldatud maasikaid kihiti 3 dl suhkruga. Lase suhkrul maasikamahlaga seguneda kuni suhkur on sulanud.
Kalla maasikamass sellesse nõusse, milles kavatsed jooki valmistama hakata ning kalla peale pool liitrit rummi või viina.


Pane kaas peale ja vii jahedasse-pimedasse kuni järgmise suvise-sügisese marja- või puuvilja lisandini.
NB! Hoidise edasiarendamiseks läheb vaja iga kord pool kilo marju või puuvilju, 3 dl suhkrut ja 2 dl rummi.

Metsmaasikaid ei soovitata sinna potti panna, pidid tegema maitse kibedaks ja joogi sogaseks. Mustikaid ja mustsõstraid ka ei soovitata, kuigi mina olne mustsõstraid lisanud ja jäi väga mõnus.
Hästi sobivad: punased sõstrad, tikrid, vaarikad, kirsid, virsikud, alõtšad, pirnid, ploomid jne.
SIIT saab vaadata, millised viljad on soovitatavad ja millised mitte. Igaüks saab teha täpselt oma soovidele või oma aia saadustele sobiva joogi.
Läks käima!

5 kommentaari:

Voisula ütles ...

Oi kui pônev. Vôib ettekujutada kui meeldiv on selle joogi maitse. Meil kodus tehti midagi taolist viina sisse ja kasutati kirsse, sest suur kirsipuu kasvas sauna taga. Jään ootama sinu joogi tulemust! Eestimaa maasikad on kindlasti imehead. Viimasel nädalavahetusel sôime eesti tomatit ja kurki, on suur vahe Soome tomatite ja kurkidega. Eesti tomatil ja kurgil on nende ôige maitse. Nii kindlasti on ka maasikatega.

Kersti ütles ...

Mina olen teinud mustsõstardest likööri ning jäi väga mõnus! Maitselt tuli mõnusalt mustsõstarde järgi lõhnav ja maitsev tummine jook!

Lisaks olen teinud veel ka kirssidest ning seegi tuli maitsev.

Täna lähen aga turule maasikajahile ning proovin ka maasikatega variandi ära. :)

Tuuli ütles ...

Mina jään siinkohal ka sakslaste seisukohtade osas eriarvamusele, et mustsõstar sinna Rumtpfi ei sobi. Kavatsen panna maasikatele lisaks nii mustsõstart kui kirsse ja eraldi mustsõstranapsu ka käima lükata. Tasub igal juhul katsetada ja kindla peale on värsketest naturaalsetest suvemarjadest tehtud kodune naps väga väärt kraam!

Anonüümne ütles ...

Vaatasin ja lugesin ka inglise keelset retsepti, kuid mitte voovitavate marjade hulgas ei olegi ju musta sõstart...või on seda vahepeal muudetud?
Blackberries or Blueberries on ju põldmarjad, mustikad....
Vabandust kui millestki valesti aru sain...
Plaanis ainult maasikatega seda jooki teha, kuna olen midagi sarnast saanud ja päris hea oli :)

Tuuli ütles ...

Anonüümne - tänud tähelepanu juhtimast. Tõenäoliselt olin diagonaalis tõlkides keskendunud "black" algusele ja vägivaldselt blackberry black currant´iks kohaldanud.
Ainult maasikatega võib proovida, aga minu katsetused maasikatega on pigem andnud tulemuseks üsna nõrga iseloomuga joogi, kuna maasikas ei ole liiga palju tugevaid maitseid. Selleaastesed lemmikud on minul hoopis jõhvikas, pohl ja aroonia. Väga mõnus mõrkja ja hapu tasakaal. Sellised korralikud maitsetihedad joogid. Ja suhkrut võib julgelt tükk maad vähem panna (ise läksin üle umbes sellisele valemile, et 500-700 g marju, 300 g suhkrut ja 5-6 dl viina või rummi)