7. juuli 2011

Kohtume juba laupäeval Sadamaturul

Nonii, kohe varsti ongi käes laupäev ja kes veel ei tea, siis täpselt selle nädala laupäevasel päeval (igaks juhuks ka kuupäev ehk 9. juuli) on kavas blogardite dessant Sadamaturule. Lahtiseletatuna tähendab see, et kolm vahetust usinaid toidufanaatikuid ehk 3x5 toidublogijat laotavad omavalmistatud kraami lettidele laiali ja kõigil huvilistel on võimalik endale meelepärast kaupa kas kohapeal tarbimiseks või ka koju kaasa osta. Iseenesestmõista olen ka mina ennast üles rivistanud ja valmis vastu võtma väljakutset tõestamaks, et ma ainult ei simuleeri toidutegemist ega fantaseeri toiduvalmistamise teemal arvuti taga istudes. Naasen kas kilbiga või kilbil, aga üht-teist on mul plaanis kõigile külastajatele pakkuda küll. Hetkel olen pidama jäänud valiku juurde, mis koosneb kartuli-ürdipirukast, marjakattega õhulisest hapukoorekoogist, tšillimoosist ja sibulamarmelaadist.

Kartuli-ürdipiruka miniversioonid keskpäeses päikesevalguses

Sama piruka pirakam variant

Marjakattega õhuline hapukoorekook

Suvemarjad on kui kirss tordil ja seda täiesti otseses tähenduses :)

Vasakul sibulamarmelaad ja paremal tšillimoos. Lihaga või juustuga supermõnusad kaaslased

Mis seal siis muud, kui et kohtume 9. juulil Sadamaturul. Minu lett saab kaupa täis laotud kell 12, blogardeid jätkub lausa kolmeks vahetuseks ja kel vähegi mahti, võiks ka kella 14-se vahetuse ära oodata. Hõrgutisi jagub kõigile ja sellist kraami juba igapäev ei pakuta. Lisainfot leiad Sadamaturu lehel.

Sadamaturul näeme!

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Hoidisepurgid on küll sul superlux. Ma ostaks selliseid kohe üsna mitmeid koju ja säästaks ennast hoidistamise vaevast.(minul näiteks peale 5 aastast igapäevast köögitrampi ei ole seda vaimustust tagasi tulnud kui ma näen marjakorvi, et vau- saab moosi keeta!) Kui sul sügisel veel midagi müügiks on, olen klient :)

Tuuli ütles ...

Kristel - need hoidised on meil püsimenüüs niikuinii (sel aastal lisandud tšillimoos, mida olen juba neli korda keetnud), seega valmistan neid üsna regulaarselt ja kindlasti mitte viimast korda sel suvel. Nii et tellimus on kirja pandud :)

Marju ütles ...

Nonii... tänaseks on kõht blogijate maiuseid täis, osa jääb isegi hommikukohvi ootama. Aga ootan ka juba kannatamatult mõnd grilli, kus tšillimoos käiku lasta. Samas eriti ei raatsi ju ka, nii ilus näeb välja :D

A just tuli mõte seda tavalise valge jäätisega proovida, ei tea, kas see on hea või halb mõte... Veel jõuab mind takistada! :D

Tuuli ütles ...

Marju - kõhu täituvuse osas jagan sama sinu kirjapandut. Näksin vaikselt kõike kaasahaaratut ja osa jäi ikkagi hommikut ootama. No mis sa teed, kui kõik kaasblogardid nii mõnusaid hõrtutisi meisterdavad ja kõhu maht on limiteeritud!
Aga see jäätis + tšillimoos on küll mõnus idee. Ise pole selle peale tulnudki ja seda enam ootaksin kommentaare katsetustest. Ja kes suudab ühe toidufanaatiku köögikatsetusi pidurdada ja miks peakski. Kust need parimad ja veidi segased kooslused muidu tuleksid...