14. mai 2011

Spargel munaga ja muna spargliga. Täiuslik kooslus igal moel

Saabunud on spargliaeg.
Reedel Sadamaturul käies sattusin täiesti ootamatult suurepäraselt ajastatud hetkele - Uus-Kongo talu perenaine Aino oli just letile kraaminud värske spargli! Selle kevade esimese. Sparglit täis kotitäiega jäi koheselt vahele ka Piret, kes vaevu suutis käte värinat taltsutada. Umbes sarnase emotsiooniga kargasin ka mina leti ette, et sellest mõnest kilost esimesest sparglist oma noos saada. Kevadised esimesed kodumaised sparglid on minestamist väärt! Minul on õnnestunud sel kevadel viis esimest sparglivart naabrinaise aiast juba sparglipirukasse sättida.

Mõned kooslused on lihtsalt täiuslikud

Värske spargel - puhas ilu!

Oliiviõlis kümmelnud ja kergelt grillitud spargel

Et sparglile väärikat seltsilist leida, siis pakkusin klassikalist kooslust ja sättisin rohelistele kaunitele sparglivartele seltsiliseks muna.
Nii saigi spargel taldrikule sätitud esmalt uputatud muna ja parmesaniga ning teiseks muna-ürdikastmega. Mõlemad maitsesid ülihästi ja keeruline on ühele roale teist eelistada. Tegevuskäiku annab iseloomustada terminiga "ülim lihtsus".
Spargli töötlemiseks piisab sellest, kui sparglivarrel puitunud osa terava noaga ära koorida, spargel oliiviõliga üle pintseldada, veidi soolahelbeid peale ning ahju ülaossa grillelemendi alla 4-6-ks minutiks.
Uputatud munaga spargli jaoks tuli seejärel muna ära uputada. Selleks aja kastrulis keema vesi. Puista sisse veidi soola ja teelusikatäis veiniäädikat. Löö muna lahti väikesse kaussi või anumasse. Vesi peab keema mitte suure mulliga (see peksab muna laiali) vaid kergelt mullitades. Lükka kastrulis vesi ringjalt liikuma nii, et keskossa tekib keeris. Sinna tsentrifugaaljõu toimel keerleva vee keskele libista kiirelt muna. Keerlev vesi peaks hõljuva munavalge nüüd ringjalt munakollase ümber "mässima". Keeda 2-4 minutit, et saada mõnusalt vedele munakollasega uputatud muna. Munakollasest moodustub sparglile uskumatult maitsev dipikaste.

Valge ebamäärase mügariku sisemuses peitub parim kaste sparglile

Voila!
Serveerimiseks aseta sparglid taldrikule, sparglitele muna, riivi peale parmesani ribasid. Puista soolahelbeid ja värskelt jahvatatud musta pipart ning viimistle oliiviõliga. Taevalik!

Ürdi-munakastmes spargli valmistamiseks purusta peotäis ürte (karulauk, petersell, till vm) koos oliiviõliga.

Et üks toit võib olla nii lihtne ja samas nii täiuslik....

Lisa ka soolahelbeid. Valmis rohelisele massile lisa keedetud munakollane või paar. See võib olla kõvaks keedetud munakollane (siis haki see eelnevalt või purusta koos ürtidega) või ka vedel nagu minu kastmesse läks. Kontrolli kastme maitset, vajadusel lisa soola ja pipart.
Aseta sparglid taldrikule, kalla peale ürdi-munakaste, tõmba mõned laastud parmesani, jahvata veidi pipart ja naudi!

Vaata ka:
Spargli brie-juustu pirukas
Spargli mimoosa

12 kommentaari:

Ragne ütles ...

oh sa juudas, spargel on ikka väärt kraam, mis siin ikka salata. Spargel-muna pilt tekitab isu:)

Juc ütles ...

Appiii, nii isuäratava muna pildile seadmine ja vastu ööd mu nina alla sättimine on kuritegelik! :) Ja veel spargliga. Need kaks on tõesti üks õnnelik abielu!

Neve ütles ...

Imeilus!

Marju ütles ...

Tuuli, Teie blogis on juba iga lugu elamus. Kodumaiste blogijate professionaalsus on tõesti-tõesti muljetavaldav. Kas turutädi kommneteeris, millega munad seestpoolt värvitakse, st tibud toidetakse?

Tuuli ütles ...

Marju - eks need munad lähe kollaseks ikka eelkõige täisväärtuslikust söödast, millele sisse segatud paras ports kanapidaja armastust ja päris päikese käes olemist (vrs farmikana päikeseta elu). Õnneliku kana muna muutub sellises kombinatsioonis tõeliselt päikesekollaseks!

Voisula ütles ...

Kui ilus oranz uputatud muna, mis on rohelise spargliga üheskoos imeilus pilt. Muidugi ka imehea maitsekooslus.

Ülle ütles ...

Spargel ja muna moodustavad tõesti taevaliku koosluse. Lisaks hästi vahva pilt kallistavatest sparglitest:).

Silja ütles ...

imeilusad pildid ja ahvatlevad toidud:) taaskord- less is more!:)

Marju ütles ...

Aitäh Tuuli toredate sõnade eest nn minu sahvrile ja minu itaaliale. Olen liigutatud. Nüüd koduseks jäädes (tita!) on mul õnn olnud avastada uskumatult kõrgel tasemel olev toidublogindus. Aga nii itaalia kui prantsuse rivierale võib tõesti alati minna- rannad, kliima ja söök on seal kõik imelised ja kõik muu nagu ütlesid maksimaalselt päevateekonnakaugusel, nt kasvõi lavendlilõhnaline Provance , mis Peter Mayle kuulsaks kirjutanud ja supernäitlejatööga midapeabnägemafilmis Hea aasta suisa elufilosoofiliselt esitletud

Tuuli ütles ...

Ülle - kallistavad sparglid on tõeliselt armas väljend. Sellised kevadiselt kirglikud olid teised ;)
Marju - sinu blogi on hästi vahva leid ja olen aru saanud, et tita on paljude toidublogardite jaoks olnud põhjuseks, miks oma kirele ja hobile verbaal-visuaalne väljund leitakse. Selline emotsionaalne tegevus, mis loodetavasti ka teistele korda läheb on toidublogi pidamine. Minul on küll juba sõltuvus blogimisest tekkinud :)

Kersti ütles ...

Mina pole aga kunagi eriti suur sparglifänn olnud. See on ilmselt tänu sellele, et ma pole lihtsalt korralikult tehtud ja värsket sparglit saanud. Viimane kogemus pärineb ühest Tallinna restoranist, kus spargel oli kõva, kuiv ja jube puine. Fuhh!

Aga täna võtsin ma spargliteo kodus ette, täpselt Sinu juhiste järgi! Tegin uputatud munaga varianti! Mmmm, maitses... imeliselt! võrratult! super! Tegin juurde veel ürtidega kergelt maitsetatud kanarinda! ohh, see kõik kokku oli taevalik- taevast kadusid ka pilved selleks hetkeks!

Aitäh retsepti eest!

Tuuli ütles ...

Kersti - rõõm kuulda, et spargel meeldejääva elamuse pakkus. Siinkohal on vist oluline spargli värskus ja spargli õrna olemust vääristav valmistusviis. Kui need kaks tingimust on täidetud, siis on lootust saada meeldejäävalt värske ja õrna elamuse osaliseks :)