4. aprill 2011

Tervitused Vietnamist

Kõikidele neile, kes minu blogi kylastamisel on igavusest haigutanud - ei midagi uut ega huvitavat juba teist n2dalat: ei ole ma oma blogi hyljanud ega toiduteemal heietamisest tylpinud. Viimased 2 n2dalat olen hoopis Vietnamis viibinud, siinset k66ki uudistanud (mitmesse k66ki ka sisse tryginud), kokkamise kursusel k2inud (mis sisaldas ka tuuri Hoi An`i turul ja see kogemus oli t6eliselt vaimustav) ja niipalju, kui v6imalik, kohalike toitudega tutvunud.
Imetlusv22rne on vietamlaste oskus erinevaid taimsed tooraineid kasutada. Muu toidu juurde tuuakse tavaliselt lauale ka suur vaagnat2is murulaadset ollust ja uskumatult m6nus on seda rohelist liigirikast v2rskust muu toidu juurde kr6mpsutada. Tervislikkuse ja maitsekylluse koha pealt on siinne toidukogemus olnud kindlalt seniste kogemuste reas esikohal. Vietnamlased on toitude maitsestamise osas t2iesti geniaalsed ja erakordselt leidlikud. S6bralikud ja armsad on nad niigi.
Meie reisi teise poole hommikuid olen alustanud Pho Bo`ga, nagu k6ik vietnamlased (vist kohanemise tunnus, esimestel p2evadel tundus veider nuudlisuppi kausist pulkadega 6ngitsedes hommikus66giks luristada).
Muljetest pulbitsevana ja Vietnami k66gile ylistuslaulu laulvana hakkan pea kodu poole liikuma ning luban, et jagan reisilt saadud vaimustavaid kogemusi yhe erakordselt toreda maa ja rahva k66gist nii h2sti kui oskan.
Kui vaid oleks v6imalik kodumaale kaasa haarata k6iki neid ylimagusaid ja kypseid troopilisi senin2gemata puuvilju, neid rohelisi maitsetaimi, millel puudub isegi ingliskeelne vaste, hommikul ookeanist meie silme all v6rkudest v2lja 6ngitsetud mereande, t2navatoidu geniaalselt lihtsaid ja imeliselt maitsvaid kooslusi....
Vietnam v22rib avastamist!

10 kommentaari:

Piret ütles ...

Tore sinust kuulda, Tuuli. Ah, need mereannid ja see värske kraam...ootame põnevusega jätkulugusid.

Tuuli ütles ...

Need mereannid (mida sai soovi korral koos kohalike kaluritega v6rkusid sikutades ookeanist v2lja tirida) ja roheline kraam teevad k6ige enam hinge haigeks. Muljetada on palju ja kui j2lle t2pit2htedega arvutile ligi p22sen, siis lasen s6rmedel kribada. Pilte sai ka sydamest kl6psitud, et muljetele pildiline taust tekitada :)
Nyyd tahaks juba koju.

Voisula ütles ...

Hea kuulda sinust elumärki, môtlesin, kuhu sa oled kadunud?! Muidu oled sa nii aktiivne. Jään pônevusega ootama sinu Vietnamikogemuste postauksia. Nuuh, tahaks ka neid maitseaineid, puuvilju ja mereande. Meil tuli eile kogu päeva vihma, tänavad libedad, üök.

Juc ütles ...

Vietnamile mõeldes tuleb ninna mündi-koriandri hõng. Ja need puuviljad, millest Sinagi rääkisin... Ootan huviga pilte ja lugu! Head kojujõudmist!

Mari-Liis ütles ...

Tuuli, tunneme puudust! :)

JANA ütles ...

Ohsa kui vahava - ülilahedaid kogemusi oled täis kindlasti :) Oootan samuti põnevusega sinu uusi kogemusi ja katsetusi - fännan väga igasuguste erinevate Aasia maade kööke :))) Leffaleffa siit kaugelt :)

Minh Tu ütles ...

Lehvitan k6ikidele veel viimast korda Hanoist vastu ja vaatamata sellele, et vahepealsel ajal meie ajutise kodu ees kasvava mangopuu kypse viljaga iga p2ev obaduse sain, pyyan selget m6istust s2ilitada, ilusti lennukile j6uda ja siis muljetada-muljetada-muljetada. L6hnadest, muljetest ja maitsetest kyllastununa :)

Minh Tu ütles ...

Minh Tu on siis vist Tuuli nimi Vietnamip2raselt,nagu mulle endalegi yllatuseks selgub :)

Red Whortleberry ütles ...

Minh Tu, mina kiikan Su blogisse ka peaaegu iga päev ja olen korduvalt mõelnud, et kui Sind ja mõningaid toidublogijaid poleks, ei teaks enam üldse, mida süüa teha!

Aga nüüd siis Vietnam! Linnakeses, kus ma elan, teeb meile üks vietnami koduproua lõunaks süüa! Nii et põhimõtteliselt on neljal päeval nädalas võimalik lõunaks ehedat vietnami toitu saada! Ülivägaimehea! Ja kui nüüd Sinu blogi najal saaks veel selle vitenami toidutegemise eurooplase käppa, oleks veelgi toredam!

Nii et uusi postitusi ootama jäädes...

Tuuli ütles ...

RW - noogutan nõusolevalt kaasa, et Vietnami toit on midagi, mida peab kogema. Ja neli korda päevas kohaliku koduproua tehtud toit võib olla täiesti taevalik kogemus. Ka meie reisi ühed suurepärasemad elamused tulid kodumajutuse õhtusöögist.
Nüüd, kodus, tuleb ainult kukalt kratsida ja mingigi kohapealne asendus leida näiteks "rice paddy herb" nimetust kandvale taimele, mis tegi ühe mu lemmiku - hapu kalmaarisupi - maitse nii eripäraseks ja meeldejäävaks.