12. märts 2011

Sadamaturg ja "Sööme ära"

Sel laupäeval ehk siis 12.03 oli Sadamaturul Dmitri Demjanovi eesti köögist ja söögist kõneleva raamatu "Sööme ära" esitlus. Kohal oli auväärne Kulinaaria Akadeemia koos oma akadeemilise raskekahurväe ja nende loominguga. Oma väikese nurgakese said ka toidublogijad sh siinkirjutaja, kes oma sooja südamega valmistatud suupisteid pakkusid. Sel korral rivistusid üles Mari-Liis, Profa ja Piret.

Neli vaprat - Mari-Liis, Piret, Isetegija ja Profa
Üritus oli tõeliselt lahe! Rahvast murdu, toidukummardajaid hordidena, head toitu rohkem, kui korraga kõhtu mahub ja meeleolu tõeliselt pidupäevaline. Hästi mõnus positiivne kevadine energialaeng oli eesti elanikest üle käinud ja emotsioone hõljus õhus suurte pilvepuhmastena. Kusjuures kõik emotsioonid plussmärgilised :)
Natuke kahju oli vaid sellest, et kogu muu melust olime veidi kõrval ja tegelesime oma toodangu pakkumisega. Aga hiljem, kui vaagnad pakutavast tühjaks müüdud, sai ka veidi ringi jalutada ja head paremat maitsta ja osta. Valikut oli ja kuidas veel! Kalalett juba selline, et põhjustas kergemakujulisi minestushoogusid. Siiga, lutsu, haugi, ahvenat, kammkarpi jne. Nagu päris!

Siin on kogu ürituse motoorikast üks fragment - turu ema Liina, kes küsitlemas Dmitri Demjanovit. Küsimused tõenäoliselt eelkõige vastilmunud raamatu kohta.
Meie blogijate nurgake tegustes omasoodu. Väikene pildivalik nii toiduvalikust kui -valmistajatest.
  
Veel viimased ettevalmistused

Ja nüüd on pood avatud

Selline pakkumine siis seekord

Mari-Liisi kilupirukad rukkijahusel põhjal ja kaeraküpsised magusa armastajatele. Kilupirukas oli õhtul kodus üks tõeliselt tahe suutäis
Profa boeuff, mis minu vaatluste järgi oli erakordselt populaarne meessoost külastajate seas. Hea oli jälgida näoilme selginemist ja äratundmisrõõmu meeste näol pakutavat nähes :)
Pireti kartulipliinid heeringakaaviariga. Väga mõnus amps!

4 kommentaari:

Voisula ütles ...

Nüüd avanesid ka pildid. Enne käisin teksti lugemas. Tore üritus oli teil Sadama turul ja kôik nii isuäratavad suupisted. Kes Eesti blogijatest pääseb sellisest üritusest osavôtma? Vôi olete teie nii aktiivne tuumik?

Tuuli ütles ...

Voisula - huvitav, miks enne pilte ei avanud. Hea teada, et blogi vahel viperusi viskab ja oma elu elama kipub.
Sadamaturu üritus oli hästi mõnusa positiivse energiaga laetud küll. SEllest konkreetsest üritusest oli kutsutud ka teisi blogijaid osa võtma, aga kahjuks oli päris mitmel vahval toidublogi pidajal mingid muud üritused ees. Samas oli hästi vahva paljusid blogisõpru ka teisel pool letti ja päris elus näha.
Nii et äkki järgmisel sarnasel üritusel kohtab ka ülelahe Soome-Eesti blogijaid. Tore oleks ka sinuga silmast-silma kohtuda :)

Voisula ütles ...

Vastan hilinemisega. Küsisin uudishimust, et kuidas neid üritusi korraldatakse. Ei tea teiste soome blogijate eest vastata, millist huvi ja vôimalusi neil jätkub tulla Eestisse. Ise tahaks tulla külastajana, kui piisavalt varakult ette tean ja saab töö-pere-lapsehoiu-laevapiletite broneeringu ette ära korraldada. Turu elu on pônev.

Tuuli ütles ...

Voisula - ega vist selliste ürituste puhul esialgu veel mingist rutiinist rääkida saa. Asi alles lapsekingades. AGa käivad sahinad, et Sadamaturul ka edaspidi vahvaid teemapäevasid tulemas, kus ka toidublogijad esindatud. Võin siis kui midagi täpsemat teada, infot jagada ja tõeliselt vahva oleks üritus ka piiriüleseks saada :) Ja toiduhuvilistega on üleüldse väga kosutav ja vahva ühisrinnet moodustada.