25. veebruar 2011

Haugimari

Taaskord pean tegema kummarduse Sadamaturu suunas, kus nädala algusepoole läbi astudes täitsa kogemata komistasin kalaletis pakutava haugimarja otsa.
Soolatud haugimarja ei olnud ma enam tea kui kaua saanud ja loomulikult tõin korraliku kotitäie ehk ca 300 gr haugimarja (siinkohal peatuksin veel hinnal- kogu see kotitäis maksis vaid 1.50!) endale koju.
Meie selleaastasel EV aastapäeva pidulaual oli haugimari kindlalt kõigi lemmikamps.


Haugimarja puhul tuleks veel teada seda, et merekala mari on ohutu, kuid jõekala mari tuleks igaks juhuks paari päeva jooksul sügavkülmas läbi külmutada (parasiitide oht).


Edasi tometasin marjaga nii: kallasin kuuma vee (NB! mitte keeva, temperatuur peaks olema alla 80 C) marjale peale ja segasin veidi. Nokkisin kahvli ja näppude abil  kuumas tükki tõmbuvad marjakesta kilejad tükid marjamassi seest välja. Hakkisin suure sibula hästi peeneks ning segasin marja sisse. Lisasin veel ca 1,5-2  tl jahvatatud meresoola ja värskelt jahvatatud musta pipart. Siis mari külmkappi ja järgmisel päeval on tõeliselt maitsev röstsaia kate valmis.

8 kommentaari:

Mari-Liis ütles ...

Kas sa ostsid seda lahtist sealt tünnist? Mina ostsin karbi sees ja müüja ütles, et täiesti kasutusvalmis ja ei pea midagi tegema, külmutama ega loputama...jeerum, paelussi küll ei taha!:)

Tuuli ütles ...

Mari-Liis - ei olnud tünn, oli kalaletis kast, kuhu vist üsna värskelt saabunud kaupa laoti. Tundus, et sattisin õigel hetkel. No tõenäoliselt on ikka valmistehtud mari tehtud nii, et on ohutu (ma endiselt viljelen sellist sinisilmsust :) )

Ülle ütles ...

Möödunud pühapäeval märkasin ka Sadamaturul kalaletis potsikut, kus oli värske, poolenisti põiekestes olev haugimari. Tuuli, oled sa kindel, et see oli merekala mari, sest muidu oli seal letis järvekalu. Kui ma mõni aeg tagasi tegin ka haugimarja toorelt ja pärast ahastasin tükk aega, siis õnneks midagi veel ei tunne:).

Tuuli ütles ...

Ülle - kindluse lisamiseks saigi see vahepeal sügavkülma pandud :)

Kerli Lek ütles ...

Sügavkülm küll ühtegi bakterit jm ei tapa, paneb nad lihtsalt puhkeolekusse.. ainus variant on kuumutamine, 75 kraadi vesi peaks olema juba ok.

Tuuli ütles ...

Kerli - ei oska ühte- ega teispidi väidelda, ise olen tuginenud autoriteetsematele allikatele. Olen aru saanud, et kalamarja puhul on tegemist parasiidiohuga ja nende käitumine vist erineb veidi bakterite käitumisest. IGal juhul on kalaga tihedalt kokkupuutuvate autorite ja allikate soovituses külmutamine ühe abivahendina. Endal on igal juhul kirgliku kalamarja armastajana õnnestunud parasiite vältida. ptüi-ptüi-ptüi :)

Kerli Lek ütles ...

Uurisin nüüd täpsemalt. Külmutamine -27..-27 kraadi hävitab kõik elukad u 9h jooksul, madalama temperatuuri puhul võtab see paar nädalat. Kindlam ikkagi kasutada keskmsielt 80kraadist vett (teekuum vesi) ja pesta sellega läbi (nii teen ise ka). :)

Anonüümne ütles ...

Bakterite ja viiruste (nt kõhugripi tekitaja noroviiruse) vastu sügavkülm ei aita. Parasiidid on bioloogiliselt teised tegelased, kalaparasiitide vastu aitab sügavkülm hästi. Samas ei aita sügavkülm visamate parasiitide nagu ulukilihas leiduda võiv keeritsuss ehk trihinella vastu. Tartus on praegu haugimarja nt OÜ Latikas kalapoes Veeriku Selveris. Katrin L