5. veebruar 2011

Blogikohviku esimene päev

Saigi siis teoks meie kaunikene kohvik "Blogi" Solarise aatriumis.
Meie suurim hirmuunenägu oli see, et kell 18, kohviku sulgemise ajal, jagame kõik need koogid, mis kolmest külastajast järele on jäänud, omavahel laiali ja järgmisel nädalal toitume kookidest.

12 tartaletti + 4 suurt kooki pohla-martsipani põhjal ja beseekattega

Ja väike valikuvõimalus ka - kas besee mandlilaastudega või ilma

Hommikul läks igal juhul meie majast Carmen Cateringi autosse kastide sees pildil näha olev kogus martsipanist pohlakooki beseekattega. Umbes samasugune saadetis tõsteti auto peale ka Mari-Liisi ukse all, kes valmistas pavlovaid


Mari-Liis hõrgutavad pavlovad saavad viimast lihvi

Liina juurest, kes etendas oma kolmevaatuselist koogietendust (lugege seda ja nautige, see pole mitte mingi tavaline "võta jahu ja sega võiga" retsept vaid puhas loominguline lähenemine koogindusele)


No kas ei ole nupsikud roosapõselised koogid!

ja Pireti koduukselt, kust laaditi peale neli šokolaadist nõretavat kooki banaanise vahekihiga. Retsepti näeb video kujul Pireti blogis.

Pireti šokolaadikook on iga tõelise šokohooliku unistus. Kui midagi oli seal koogis ohtralt, siis on see šokolaad
Olgu siinkohal toodud fototõendus, et kohviku avamise hetkel kell 12.00 olime kõik oma 50 koogitükki korralikult välja ladunud. Kahjuks pidime täna hakkama saama neljakesi, kuna viies osaleja Aet oli kurja viiruse poolt tõvevoodisse maha murtud. Seepärast jäigi seekord ära proovimata tema toorjuustukattega kardemonihõnguline porgandikook. Millest on äraütlemata kahju.

Veidi enne kohviku avamist...

Veidi enne kohviku avamist...
Ja veidi peale kohviku avamist ehk ca 13.15, kui oli müüdud viimanegi kui koogitükk
Kokkuvõtteks võib öelda, et ühest küljest on ääretult hea meel, et kogu ettevõtmine õnnestus ning koguni sel määral, milleks me isegi valmis ei olnud.
Teisalt vabandused kõigi nende ees, kes kohvikusse tulid ja ilma koogita jäid. Meil ei olnud tõesti kellelgi vähimatki aimu, kui kiiresti on võimalik Solarise aatriumis 200 koogitükki läbi müüa. Tuleb välja, et selleks kulus vaid veidi rohkem kui tund.
Loodame, et selline suurepärane ettevõtmine ei jää viimaseks ning järgmisel korral suudame täpsemalt nõudmist ja pakkumist prognoosida. Õnneks on kõik kohvikus pakutud koogid retsptide kujul blogides kättesaadavad ning väga suure meelehärmi korral võib need ise kodus valmis teha. Mis ei ole ka ju tegelikult nädalavahetuseks halb variant.
Tänud kõigile, kes läbi astusid ning kooke maitsesid!
Homme astub kohvikus tegutsema järgmine vahetus, kelle koosseisu ja menüüga saab tutvuda SIIN. Olge siis aegsasti kohal, kohvik avab uksed kell 12.00.
Kookide ja kohvikuteni!

9 kommentaari:

Zoozi ütles ...

Kõik koogid olid head!!! Sain just mehe käest pragada, et miks nii vähe ostsin :)

Ülle ütles ...

Vau kui uhke kõik piltide peal välja näeb! Nagu päris:).

Pille ütles ...

Kurb kuulda, et Aet kohale ei saanud tulla :(

Ja mina ei pääsenud täna kodunt välja - tuulerõuged vanemal + terve päeva Pärnus veetnud sohver/meespool = terve päeva kahe lapsega koduarestis olnud Pille :(

Tuuli ütles ...

Zoozi - väga armas oli sinuga kohtuda ja sinu blogi on ka ilusti blogijate ritta sätitud.
Pille - kahju küll, et tulla ei saanud, aga pere vanuseline koosseis on teil hetkel paraku täpselt selline, et igasugu plaanide tegemine on päris keeruline. Paranege kiiresti ja loodame, et tulevad järgmised korrad.
Tegelikult peaksite te kõik - Zoozi, Ülle ja Pille - hoopis leti taga olemas. Teie hõrgutisi tahaks ise ka väga maitsta :)

Helen ütles ...

Koogid olid tõesti väga maitsvad, jube tublid olete ikka.

Marju ütles ...

Populaarne pop-up kohvik :) Nii tore kuulda, et läks nii hästi.

Muidugi on ülimalt kahju, et kui mina sinna veidi peale 14 jõudsin, olid juba lauad tühjad, järel vaid valged linad. :( Ei osanud nii kiiret läbimüüki ennustadagi. Aga seda kindlamalt oli tegemist väärt kraamiga! Homme lähen kohe 12ks kohale :)

Tuuli ütles ...

Marju - tõesti väga kahju, et paljud pidid ilma väljahõigatud kookideta tagasi minema. Seda enam tasub homme varakult kohal olla :)

Aet ütles ...

Niutsun siin kurbusest, et ma niimoodi ootamatult sellest üritusest kõrvale jääma pidin ja enesele tahtmatult inimesi alt vedasin. Aga haigus ei hüüa tulles. Täna on esimene päev, kui ma olen "koomaseisundist" väljas ja suudan arvutisse kiigata või mõned sammud liikuda. Nii rasket haigust pole mul enne olnud (tõenäoliselt seagripp).
Rõõm on kuulda, et koogimüük läks üle ootuste hästi. Mina ka põdesin eelnevalt, et pärast peame ise oma kookide ülejääke sööma :)
Koogid nägid igati uhked välja!

Tuuli ütles ...

Aet - rõõm kuulda, et oled tõvevoodist nüüd jälle välja saanud. Eks eelkõige ikka tervis ja paraku need viirused ei kipu sinu kalendriga ennast sükrooni viima. Aga loodan väga, et see üritus ei jää viimaseks ja et järgmisel korral oled ilusti leti taga üles rivistatud. See oli tõeliselt vahva kogemus ja tundsime sinust puudust!