25. august 2010

Maapähklivõi küpsised

Need on tervislikud küpsised niipalju kui üks küpsiseline üldse tervislik saab olla. Sobivad igati lastega koos meisterdamiseks (kuna tegevuskäik on ülilihtne) ja reeglina maitsevad lapsolevustele ka hästi.


Kui tavalised küpsised kipuvad sisaldama kolme rafineeritud ainet - suhkrut, valget jahu ja margariini (mille mina küll alati kolesteroolitonti trotsides võiga asendan), siis nendes küpsistes ei ole ühtegi neist ehk siis tegemist on jahuta küpsistega. Samas on pähklivõist tulenevalt hulganiselt B-grupi vitamiine ja ka pähklivõi koostises oleva päevalilleõli kasulik toime on teada-tuntud. Enne kooli paras turgutus!
Retsept ise koosneb kolmes komponendist:
200 gr maapähklivõid (mina eelistan Marks&Spenceri toodet)
200 gr pruuni rafineerimata suhkrut
1 muna.
Sega kõik ained omavahel. Veereta ümmargused kreeka pähkli suurused pallid ja suru need ristipidi kahvli seljaga vajutades lapikuks. Küpseta 180-200 kraadi juures ca 10-15 minutit, kuni küpsised hakkavad kergelt pruunistuma.
Ahjust võttes on küpsised pehmed, seega lase natuke jahtuda, enne kui nad pannilt ära tõstad.
Maitsevad mõnusalt pähkliselt ja karamelliselt.

9 kommentaari:

Piret ütles ...

Need on tõesti koolilaste maiuspalad. Minu piiga armastab neid samuti meisterdada.

Anonüümne ütles ...

Oled väga andekas kokk ja Sinu blogi sisaldab huvitavaid retsepte. Küpsised on ahvatlevad, aga kuna elan maal, siis meie poes küll maapähklivõid ei müüda. Pole Pärnus ka juhtunud nägema. Kas seda ise kuidagi kodus valmistada ei saaks ? Ma mõtlen pähklitest ja võist. Võib-olla rumal küsimus, aga ikkagi tänan ette vastuse eest. Mare Pärnumaalt

Tuuli ütles ...

Anonüümne - tänud heade sõnade eest. Pärnus peaks suuremates poodides (Selver, Rimi) maapähklivõi ka olemas olema, aga kodus on seda täitsa ilusti võimalik ka valmistada. Saab veel eriti värske ja naturaalse variandi. Koostisosasid on üsna napilt - maapähklid ehk arahhis, õli ja veidi soola. Nami-namis täitsa olemas retsept, sealt saab vahekorrad ka järele vaadata http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=3224

kass ütles ...

Üles leidsin!
Esmalt püüdsid pilku Sinu ahvatlevad toidupildid juba ühes teises foorumis. Süvenedes avastasin ka retsepte, mida järele proovida ja kuna tulemus meeldis, siis mõned toidud on meie laual olnud korduvalt, seega eriti rõõmus selle blogi avastamise üle:)
Mind köidab Sinu suhtumine toidusse ja kumab läbi lugupidav suhtumine sööjasse!
Minul võib vilets ja ükskõikselt valmistatud eine mõnes söögikohas muuta tuju halvaks, sest minu meelest toiduga ei vigurdata, sööjat ei tohi rumalaks pidada (vahukoor on ehtsast koorest, mitte taimse rasvaga maitsetu ollus, margariin pole või, lihamass pole liha jne). Toitu tuleb ehtsast ja kvaliteetsest toorainest valmistada. Sinule, paistab, on tooraine oluline. Aga head rännakut ja jätkuvat inspiratsiooni!
Resümeerides, kohtume virtuaalses köögis:)

Tuuli ütles ...

Kass - mul on siiralt hea meel Sind tervitada oma virtuaalses köögis!
Nii hea on oma toiduteemalisi lemmikuid, leide ja innustust tekitanud ideid jagada nendega, kes sellest lugu oskavad pidada.

Anonüümne ütles ...

Kui mitu küpsiseid sellest kogusest umbes tuleb ja kaua säilivad? :)
Suur soov jõuluks teha neid.

Tuuli ütles ...

Sellest kogusest tuleb sõltuvalt küpsise suurusest 12-20 küpsist. Säilivad nad päris hästi. Paar nädalat kindla peale, tõenäoliselt ka kauem.

Catharina ütles ...

Aitäh selle lihtsa ja geniaalse retsepti eest! Küpsetasin just jõulupakkide sisse. Tegin peaaegu kahekordse koguse (mpv purk 350 g). Käte vahel veeretada ei saanud, sest liiga pehme, aga kahe lusikaga sai päris hästi pallikesed teha. Minul tuli 62 täitsa paraja suurusega küpsist. Maitsevad vaimustavalt :)

Tuuli ütles ...

Catharina, tore, et küpsised maitsesid. Lihtne on see tegemine küll :) Käte vahel veeretamiseks võib teinekord taina paariks tunniks külma asetada, aga loomulikult võib ka lusikaga kooke vormida.