15. juuni 2010

Siidised taskurätikud pestoga...

... ehk Mandilli de Seae al Pesto ehk Nii Lihtne Ei Saa Üks Toit Olla.
See on umbes sama lihtne ja sama võrratu kooslus kui pasta Aglio e Olio. Tervitused siinkohal Liinale, kes oskab häid ja lihtsaid asju hinnata.

Tuleb nentida, et maitsetäius ei nõua sugugi päevapikkust pingutust köögis. 15 minutit (maksimum) on täiesti piisav.
Selle suurepärase pasta komponendid on:
- värske munapasta (eelista värskeid lasagne lehti, sealt ka see siidirätiku motiiv. Sobib ka tagliatelle või pappardelle)
- värske pesto
- hea parmesan
- veidi vett
Ei olnud ju keeruline :)
Täiusliku tulemuse jaoks soovitan kindlasti värske pesto ise valmis keerutada. See on lihtne, vajadusel näpunäiteid saad selle jaoks SIIT. Üldiselt võib pestosse üsna loominguliselt suhtuda - meie ei ole õnneks pärit Itaaliast ja Genovast, et peaksime põlgama suvalises kohas, nagu mingi Eesti, kasvanud basiilikut ja hoolika uhmerdamise asemel (20 keerdu ühtpidi ja 20 keerdu teistpidi või kuidas see täpselt oligi, lugege "Minu Itaaliat") võime me tuima näoga kasutada head köögiabilist purustajat ilma et peaksime pühapäeval pattu tunnistama. Kogustesse suhtuge ka elegantse hooletusega ja maitsestamisel usaldage oma isiklikke maitsemeeli retseptist näpuga järje ajamise asemel.

Tegevuskäik on järgmine: tee valmis üks hea värske pesto.


Keeda munapasta soolases vees (vahemere soolasus) vastavalt pakendil olevatele juhistele. Kurna pasta ja jäta veidi pastakeedu vett alles. Sega järelejäänud pastakeeduvesi pestoga ja sega pastaga.
Riivi peale parmesani.
Naudi!
Ja te oleks pidanud nägema, kuidas mu 1,4-aastane poja seda täna vitsutas :) Vanematest pereliikmetest rääkimata.

11 kommentaari:

Ylle ütles ...

Lihtsad asjad kipuvadki paremad olema:).

Piret ütles ...

Siidised taskurätikud!!! Vau, kõlab hullutavalt:)

Juc ütles ...

Mulle sellest naudinguks täiesti piisab! :)

Aet ütles ...

Ma tean, mida sa tunned :)

Liina ütles ...

Ma tänan tervituste eest, aga porisen, et järgmine kord palun tervitused teele panna KOOS paari siidise pestorätikuga :-)
See on jah imeline suutäis, lihtne ja maitserohke.
Purgipestodest olen ma vaid üht saanud, mis värskega võrdlust kannatas. See oli loomulikult Liguurias, seal müüdi ka supermarketite riiulis nii ehtsat ja head pestot, et andis isetehtule silmad ette. Nojah, purgike maksis 5 eurot ja säilivusaeg oli u. 2 nädalat. Nii et ju siis oligi värske, ilma e-deta kraam.
Ohh. No mis me räägime. Neil kasvab seal ju basiilik maja taga põllul nagu meil kapsas või kaalikas.

Anonüümne ütles ...

See kööginõu, mida nii vanillisuhkru kui pesto tegemiseks oled kasutanud, näib väga praktiline olevat. Oleksin tänulik, kui avaldaksid-kirjeldaksid, et millega tegu:)
Algaja:)

Tuuli ütles ...

Anonüümne - see on mul köögis täiesti asendamatu (ühe mootori lasin just läbi ja järgmisel päeval pidin juba uue ostma) Brauni saumikser/purustaja/vispel (komplektis siis tavaline saumikseri ots, siis see teradega tops, milles pestot ja vanillisuhkrut tegin ning mis on manualis hakklihamasina nime all ja sama mootori külge käib ka vispel).
Midagi sellist http://www.euronics.ee/tootekaart/10561/Koogitooted/Saumikserid/MR4050RHC

Tuuli ütles ...

Liina - kas tuled ise siidirättidele järgi või pakin ümbrikusse?
Mul, muide, ka elu pestokogemus sealtsamast Liguuriast. Elasime väikeses külakeses ja kuna ükspäev oli kõrvalmajas restorani (2 lauda ja 8 tooli) pidav peremees liiga väsinud ja ei viitsinud oma restot avada, siis küsisime kus üleüldse oleks võimalik kusagilt süüa saada (mingi segane päev oli, all linnas olid ka kõik kohad sh poed kinni). Ja siis juhatati meid mingisse pärapõrgusse, kus parasjagu teetööd käimas ja teetöölisi vaja toitlustada. Ja vat seal oli täiesti umbkeelne pererahvas aga "pasta fresco" ja "pesto" on sedavõrd rahvusvahelised terminid, et me vaid agaralt noogutasime ja ... mamma mia! see toit oli õnnis elamus, mis toob siiani heldimuspisarad palgeile! Pasta ja pesto, aga millised pasta ja pesto!!!

Liina ütles ...

ma pakun, et kohtume keset linna ja räägime siis südamelt ära kõik, mis puudutab pestot, pastat ja Liguuria umbkeelseid urkaid :-)

ps. mõtle, ma kirjutasin maailma pikima ja targeima kommentaari muulide st karpide alla ja ilmselt unustasin selle "kontrollsõna" sisestada. A tühja sest.

Mari-Liis ütles ...

Jeerum, mul toob Tuuli su kirjeldus sellest juhtumist juba heldimuspisarad palgeile, mis siis veel kohalolemisest rääkida.

Tuuli ütles ...

Mari-Liis - elliste hetkede nimel tasub elada (ja reisida)
Need väikesed maised rõõmud siis taaskord teemaks ;)