5. juuni 2010

Paneme kala põlema ehk ajalehes küpsetatud kala

Kala põletamine ajalehes on vaese mehe suitsuahi.
Mina olen ka paraku selles klubis, kel koduõuel suitsuahju ei ole ning seetõttu paneme vahel mõned kalad põlema. Idee on kokku liidetud ühes eestikeelsest kokaraamatust (arvatavasti 100 Rooga, paraku ei suutnud õiget raamatut enam leida) ning Jamie retseptivaramust. Minu mäletamist mööda Jamie märga küpsetuspaberit ei kasutanud, kuid arvan, et see viimatinimetatu peaks olema just heaks filtriks, et põlemisel tekkivaid mittesoovitavaid aineid kalast eemal hoida. Küpsetuspaberi märjaks tegemine aitab samas hoida liiga kiiret küpsemist, tekitades niiske suitsuse auru, mis kalast läbi imbub.
Meie olime igal juhul peale esmakordset katsetamist ahvivaimustuses ja oli aeg, kus kurnasime kõiki külalisi sel moel valmistatud kalaga.
Valmistusviis on lihtne - võta värske kala, eemalda sisikond (kui see juhtumisi veel alles on). Lisa soovi korral maitseürte - tilli, rosmariini, salveid, peterselli. Maitsesta kala soola-pipraga. Soovi korral peida kalale kaissu ka mõned sidruniviilud.

Koha enne tuleriidale minekut

Ja forell, kes jagab kohaga sama karmi saatust

Kui kalale lisandid juurde sätitud, siis võta parajalt suur tükk küpsetuspaberit ning tee see märjaks. Mässi kala küpsetuspaberi sisse ning sinna ümber mässi 10-12 kihti ajalehepaberit (ühekaupa neid kihte kalale ümber keerates). Saadud nutsakas pane grillile.


Eesmärgiks on kala ümber olev ajaleht ära põletada. Lase ajalehele põleda, aeg ajalt kalal teist külge keerates. 1,5 kilone kala peaks põlema umbes 30 minutit, 1 kilone kala 20 minutit. Vastavalt kala kaalule pane ka ajalehekihte - suuremale kalale rohkem (nt 1,5 kg kala = 12 lehte, 1 kg kala = 10 lehte jne).

Burn, baby, burn!

Kui kõik ajalehe kihid on ära põlenud ja jäänud vaid küpsetuspaber, võta kala grillilt ja aseta vaagnale. Koori küpsetuspaber ümbert ära.

Selline on siis otse tuleriidalt tulnud forell

Ja selline põlema pandud koha

Tulemuseks on mõnusa suitsuse maitsega kuldseks küpsenud kala. Samas tehnikas võib teha erinevaid kalasid, kuid rasvane kala (forell, lõhe) jäävad kõige paremad. Valge kala puhul võiks kalale veidi oliiviõli juurde panna, et lõpptulemus liiga kuivaks ei küpseks.

11 kommentaari:

Mari-Liis ütles ...

Mul forell sama saatust ootamas, homme läheb põletamiseks:D
Teen ka ikka küpset.paberiga. Ükskord proovisime ilma, aga siis söestus kalanahk liiga ära ja suitsumaitse jäi ka liiga jõuline.
Väga praktiline "step-by-step" postitus:)

Mari-Liis ütles ...

Oi, Tuuli, veel: ajalehekala läheb PM Grillierisse, see oli küll juba enne sinu isuäratavat postitust meil nii kokku lepitud, Retsept juba saadetud, pilt veel oli puudu.Loodetavasti ei saa me Liinaga nüüd süüdistust plagiaatluses:D

Ragne ütles ...

Käisin mingi täna kalaturul. Täpselt kell 10.16 seisime lapsega juba pikas järjekorras. Aga kala sain piisavalt - värsket kivilesta, tuulehaugi, turska ning homme minulgi läheb põletamiseks:) maitseainetest till, sool ja pipar ning lisaks veel pakki peidetud küüslauguküüned.

PS! Täna lugesin uut Omamaitset - ikka tunduvalt huvitavam oli lugeda, kui omad ajakirjas retsepte jagavad:) Kas Sind võib igakuiselt seal kohata?

Piret ütles ...

Väga hea ja täpne postitus, peab kohe proovima.

Tuuli ütles ...

Mari-Liis - eks head ideed ole ikka õhus ;)

Ma ise ei soovitaks kala ilma küpsetuspaberi filtrita teha. Trükivärvi põlemisel eralduvad ained ei pruugi olla tervisesõbrad (leebelt väljendudes)

Ragne - seni, kuni OM minu retseptidega lepib ja mina nende ootustele vastan, püüan ikka Hooaja rubriiki täita. Kogenud toidublogijate (nagu näiteks Liina, Ragne, Thredalia, Vernanda, Mari-Liis, Maarja, Aet, Piret ja paljud teised) kõrval tundus sellise võimaluse pakkumine mulle ikka tõelise avansina ja olin väga üllatunud, et mind kutsuti.

Maarja ütles ...

ma sellise variandi peale pole tulnudki, et kala põlema. proovin järgi mõni päev.

me oleme lihtsalt mere ääres kala püüdes selle ajalehtedesse ja miskitesse suurtesse lehtedesse mässinud, ja siis lõkkel või maa sees teinud, su variant tundub neist lihtsaim siin linnavahel.

Profa ütles ...

Mina teen pisut teisiti, minu eelmise aasta ajalehes kala postitus on selline. http://profatoitub.blogspot.com/2009/07/sutel-marjas-ajalehes-valmistatud-haug.html

Liina ütles ...

assa mait, kui popp teema! Ma pean nüüd pead murdma, et kes neist kaunitaridest siin lehte pääseb. St T või M-L grillilehte, mitte forell või koha ajalehte :-D
No küll saab.

Mari-Liis ütles ...

vastupidiselt kohale ja forellile ei ole õnneks mulle (ja loodetavasti ka T-le) lehte pääsemine elu ja surma küsimus:D:D:D

Juc ütles ...

Nonii, tehtud. Küll oli maitsev ja mahlane. Mees ütles, et parimaid lõhesid, mis ta eales söönud on. Toppisime kõhtu ka sidrunit, tilli ja veidi peterselli. Super, super, suur aitähh Tuuli! Seda trikki teeme veel ja veel!

Tuuli ütles ...

Juc - super, et te ka sama kalateemalist vaimustust jagate :) Kui me peale esimest eksperimenti oma lõhe paberist välja harutasime ja mekkisime, siis oli hetkega ka meil raskekujuline sõltuvus tekkinud. Kui ikka hea värkse kala käes, siis tundub parim valik olevat paberisse ja tuleriidale. Seega, ei muud, kui aga kalad põlema!