6. juuni 2010

Nõgesepirukas, rabarberitšatni, kartuli-ürdipirukad...

... ja mitmed muud hiliskevadised road Oma Maitse juunikuises numbris rubriigis Hooaeg. Püüan pakkuda toiduajakirja vahendusel põnevaid ja hooajalisi toite ka järgmistes numbrites.


12 kommentaari:

Mari-Liis ütles ...

Tore uudis, Tuuli ja hea, et sellest siin teada annad! Muidu ma OM ei osta.Tänu sinu kaasamisele saab ajakiri ainult paremaks minna, nii et lasen kellelgi linnast omale tuua:)

Aet ütles ...

Väga tore uudis!

Piret ütles ...

Hea teada tõepoolest, nüüd on põhjust jälle osta:)

Tuuli ütles ...

Ma tänan heade sõnade eest.
See võimalus tundub kõigi teie ees, kes te kogenud ja staažikad toidublogijad, täiesti avansilise usalduskrediidina. Ise ei oleks söandanud ennast küll veel pakkuma minna. Rubriigi sihtgrupp on laiem publik, seega toidud on taotluslikult lihtsamate killast.

Liina ütles ...

Ongi nii nagu arvasin. Su pildid olid ajakirjas nõks hallikad ja heledad, siin on aga samad pildid värvi ja särtsu täis. Ju siis ongi meie trükipressil mingi häda, et ei suudeta kogu kirevust edasi anda.
"Taotlustikult lihtsamad retseptid" - ma tean, mida te tunnete, Grillilehega sama teema.
Vaata M-Liisi loo aluseid kommentaare Grillilehes - muudkui öakk ja väkk. Nii et laiale lugejaskonnale tulebki pakkuda kana ja kartulit. Kurp.

Tuuli ütles ...
Autor on selle kommentaari eemaldanud.
Tuuli ütles ...

Liina - nukker on jah see masside maitse-eelistus, kus kokakunsti kõrgeim tase on kuivaks küpestatud seapraad, keedetud kartul ja kapsa-porgandisalat. Ühest küljest ei oleks muidugi viisakas retseptidesse sisse kirjutada sumakki või tahhiinit, kui neid ikka väljaspool Tallinna ei ole saada. Aga kui meie oma tooraine südame, maksa jms peale tehakse öakkk!, siis küll nukker. Ja olen piiritult tänulik oma emale ja vanaemale, kes pakkusid juba lapsena mulle sööögiks nii südamest kui maksast tehtud toite kui ka äsja lüpsile tulnud lehma piimast valmistatud magustoitu (see piim kalgendub nagu munavalge ja toit oli väga maitsev. Minestage selle peale kui tahate :) )
Minu jaoks oli pigem üllatus see, kui avastasin, et suurem osa eestlastest sööb loomsest toorainest vaid puhast liha.

Liina ütles ...

No ma selle sumahhi ja tahhiiniga mõtlen ka nii ja naa. Et kui inimesel on tahtmine vahel midagi teisiti teha, siis on ju tore, kui retsepte leiab ja korra nö. peenematesse poodidesse sattudes ka purgi tahhiinit soetab.
A mis oli muidugi snobismi ülim tase (kui see nüüd nali ei olnud), oli tänahommikune Terevisioon, kus Uustalu teatas, et kel moodsam köök ja salamander, siis pangu kalapraad korraks salamandri alla. No halloo, isegi igal restoranil pole salamandrit. Vat see oli nöök.

Mari-Liis ütles ...

andestage algajale, aga mis see salamander on?

Tuuli ütles ...

Hea oleks siinkohal muidugi üllatunult hüüatada, et: mis mõttes ei ole teil köögis salamandrit! :)))
Paraku minu elu pole mind ka salamandriga kokku viinud (jalatsite kaubamärk ei lähe vist arvesse). Nii et, Liina, valgusta pimedusega lööduid.

Lillu45262 ütles ...

Oh teid, pimedusega lööduid. Ei ole teil salamandrit ega midagi :-D Mul on neid kohe mitu :-D

http://www.practicallyedible.com/edible.nsf/pages/salamanders

Lillu45262 ütles ...

Lillu = Liina (lapsukese nime all)