15. juuni 2010

Isetehtud vanillisuhkur

Igaks juhuks esmalt selgituseks - vanill = vanilje ja on looduslik. Vanilliin on sünteetiline järeleaimatud vaniljemaitseline aine.
Ma ei mäleta, kust kunagi selle nipi kõrva taha panin, aga ülimalt nutikas on see lihtne tegevuskäik küll. Igal juhul on mul sellest ajast alates kapis ka purgike isetehtud vanillisuhkruga.

Kes saanud kunagi maitsta naturaalse vanilli maitset, see teab, et igasugused sünteetilised ja vähekvaliteetsed vaniljesuhkru asendajad on õige asja hale vari. Poest ostes tuleks vaadata, et vanillisuhkur oleks kindlasti naturaalsest vanillist ning tasub hinnata tumedate täppidega suhkrut. NB! Vanilliini nimeline aine on sünteetiline ja kui on vähegi võimalust, siis soovitan eelistada naturaalset maitsestajat.
TEisalt on naturaalne vanillikaun üsna kallis, seemnete kraapimine piisavalt tüütu. Olen isegi vahel kergema vastupanu teed läinud ja seemnete kraapimise asemel vanillisuhkrut kasutanud.


Samas on võimalik toimida ka nii, et võtta üks terve vanillikaun, 1 dl suhkrut ja lasta purustajas kõik korraga peeneks. Tulemuseks on väga naturaalse maitsega tõeline magustoitude, vanillikreemide ja -kastete ning jäätiste kroon. Doseerida tuleks nagu tavalist vanillisuhkrut, kuid maitsevahe on täiesti tuntav. Mustad täpikesed ka ilusti sees.

Üks võimalus on veel - võta vanillikaun, pane see suhkru sisse, raputa aega ajalt purki ja vanillimaitseline suhkur valmib ilma igasuguse pingutuseta. Selle meetodi puhul jääb maitse küll vähem intensiivsem kui eelmise variandi puhul.

6 kommentaari:

Aet ütles ...

Mina kasutan ka vaid naturaalset vanilli - olenevalt retseptist kas vanillsuhkru või puhta kauna kujul.
Võtke seda nüüd kas reklaamina või väärt infona, aga Tervitus.ee-st saab 2 vaniljekauna (öko!) vaid 30 krooniga, kui Santa Maria oma maksab poes ligi 2 korda rohkem. Ehtsat vanillsuhkrut saab ka Tervitus.ee-st, tehtud rafineerimata roosuhkruga.

Mul oli ohtrast jäätise ja brüleekreemi valmistamisest kogunenud paras ports vaniljekaunu, millest olid seemned suuremas jaos välja urgitsetud. Samas jääb kaunadesse veel seemneid sisse ja kaunad on ise ka aromaatsed - ma just paar päeva tagasi jahvatasin need veneaegse kohviveskiga peeneks ning tegin ka ise rafineerimata roosuhkruga naturaalse vanillsuhkru.

Odav vanilje siis siit: http://www.tervitus.ee/?page=pood&cid=13&mode=cat&pid=3067

Tuuli ütles ...

Aet - tänud kasuliku info eest :) Heade soovituste jagamise vastu ei ole kellelgi midagi, vastupidi.

vernanda ütles ...

ma lugesin kunagi kusagilt, et viiina sisse panna need kaunad, saab ekstrakti. ma nüüd ühe panin. näeb päris seksikas välja juba, selline tumepruun. aga see suhkrumõte on ka hea.

Tuuli ütles ...

Vernanda - igati hea soovitus. Seda metoodikat pole veel proovinud. Küll aga panen suvel marju viina sisse, siis talvel hea ekstraktiga külma ilma ja kaamost peletada :)))

i. ütles ...

Tuuli, palju 1 kauna kohta võiks suhkrut panna jahvatamiseks, et jääks piisavalt mõnus mahe suhkur ja et maitse oleks sama nagu tavalistel vaniljesuhkrutel ega oleks kibe?

Tuuli ütles ...

i, mina panen ühele kaunale umbes 4-5 dl suhkrut, siis võib üsna lahke käega seda suhkrut panna.