13. mai 2010

Naršarab ehk granaatõunakaste

Missioonitundest kannustatuna ja ilma igasuguse omakasuta tahaksin jagada üht oma viimase aja lemmikut.
Selleks on siis Kaukaasia köögist pärit Naršarab ehk granaatõuna kontsentraat. Väga maitsev, intensiivne hapukas-magus (minu jaoks meenutab veidi oma olemuselt balsamikreemi) ja tõenäoliselt ka ebanormaalselt kasulik.

Paraku ei ole seda liiga laialdaselt saada. Ise ostsin Keskturult (turuhoonesse sisenedes vasakut kätt kuivatatud puuvilju pakkuvast letist). Müügil olen näinud ka Stockmannis, paraku allahinnatuna, kuna aegumistähtaeg oli lähenemas, mis loodetavasti ei tähenda seda, et ostjaskonda pole ning toode korjatakse valikust ära. Maximas peaks ka müüdama (vähemalt aasta alguses silmasin korra üht sooduskampaaniat sellele tootele).
Olen proovinud sellega liha marineerida - võrratu! Salatikastmesse - super! Laps limpsib niisama vahel lusikatäie - haigused eemal hoitud! Värsketele marjadele saabuval suvel võiks suurepäraselt hapukas-magusaks kastmeks sobida, kookidele krehvtise kastme jaoks - kasutusvõimalusi peaks olema lõputult.
Lühidalt - olles mures selle toote tuleviku pärast, teen kõik endast sõltuva, et kriitiline tarbijaskond siiski säiliks ja toodet ikka saada oleks. Seega, seltsimehed toidunautlejad, nõudke hästivarustatud kauplustest Naršarabi!
Maale peaks seda tooma Haljas.

8 kommentaari:

Eva P. ütles ...

Huvitav soovitus, proovin ka kindlasti järele.

Aet ütles ...

Mina olen seda granaatõuna kontsentraati kasutanud salatikastmetes juba paar aastat (st mitte iga salatis :)).
Pille jagas Liibanoni köögi koolitusel ka ideid, kus seda veel kasutada. Väärt kraam on.

Piret ütles ...

On, küll väärt kraam. Minu kapis ka olemas ja ei seisa mitte niisama:)

Pille ütles ...

Just, Liibanoni koolitusel oli see meil täitsa kasutuses. Aga Sa vist liitusid meiega alles Gruusia koolitusel ;)
(Nami-Namis on see aineotsingus granaatõunasiirupi nime all...)

Tuuli ütles ...

No näed siis. Leidub teisigi fänne :)
Tänased luureandmed räägivad sellest, et Stockas on see väärt kraam endiselt olemas, seal riiulis, kus igasugu eksootilised kastmed jm. Maksab 51.- raha. Keskturul ka olemas.

Anonüümne ütles ...

Mul ka külmkapis, aga jäätise peale panemiseks. Ole hea, valgusta palun, mismoodi sa kasutad teda salatikastmes? Segad midagi hääd-paremat juurde?
Sinu toreda blogi pidev kiikaja, Helga :)

Tuuli ütles ...

Anonüümne - ma olen salatikastmes kasutanud balsamico asendajana (et siis oliiviõliga segatult, hästi peeneks hakitud sibulat veel salatikastmesse, sidrunimahla, soola-pipart lisaks). Vahel olen teinud ka nii, et valmis ja kastmega segatud salatile niristan lihtsalt veidi peale. Väga hästi sobib mahlaste-krõmpsuvate salatiainetega. Grillitud lihale kastmeks peale pannes ka hästi maitsev.

Anonüümne ütles ...

Mina ostsin seda Haljase poest mai algul 10 krooniga (kuna jah parim enne oli just mööda saanud). Maximas müüakse seda täis hinnaga üle 40.-