9. aprill 2010

Päevalilleseemnete ja jõhvikatega leib

Leivategu on nüüd mõnda aega iganädalaseks meeldivaks rutiiniks olnud. Lapsed eelistavad alati koduleiba muudele leivalistele ning see leivaküpsetamise lõhn on kirjeldamatult mõnus.


Eriti palju ei olegi hetkel erinevaid lisandeid katsetanud - puhas rukki-linnaseleib kerge koriandrimaitsega on lihtsalt niiiii hea. Ühe lemmiku oleme siiski avastanud - nimelt leib kuivatatud jõhvikate ja päevalilleseemnetega. Hapukasmagus jõhvikas annab mõnusa mahlasuse ning päevalilleseeme jälle tummisemat olekut tasakaaluks. Väga maitsev kooslus igal juhul.
Üks vahva seik ka - panen iga kord paar teelusikatäit koriandrit taignale lisaks. Ükskord avastasin leivateo käigus, et Meira koriander oli otsa saanud ja võtsin siis kapist sõbranna kingitud ja otse Türgist toodud jahvatatud koriandrit. Väga vürtsikas ja aasiapärase nüansiga leib sai :) Poleks uskunud, et maitseainetel nii oluline vahe võib olla! Seda oleks tulnud tõenäoliselt umbes veerand tavakogusest panna.

4 kommentaari:

Metsahaldjas ütles ...

Minu lemmikleib on umbes täpselt samasugune! Ma lisan veel ainult kõrvitsaseemneid ja vahest kreeka pähkleid :) Sul on väga tore blogi Tuuli!

Tuuli ütles ...

Tänud, Metshaldjas. Kõrvitsaseemned on ka kindlasti väga mõnus lisand leivale. Ma ise olen üllatunud sellest, et rosinatega leib meile eriti ei istu, aga jõhvikatega variant on kui hoopis teisest ooperist ja täiesti lemmik :)

Anonüümne ütles ...

Kas leiva retsepti tohib ka küsida :)

Teele

Tuuli ütles ...

Teele, ikka tohib :) Minu leiva retsept on umbes selline, nagu siin postituses kirjas http://toiduteemal.blogspot.com/2014/05/auruahju-leib.html
Teen küll juba aastaid täiesti tunde järgi ja hetkel olen hakanud viimases faasis leivale ka rukkikliisid lisama. Teevad hästi mõnusalt koredaks. Suhkru koguse olen vähendanud 1 dl peale toodud koguse kohta.