15. märts 2010

Spagetid viina ja lõhemarjaga

...ehk Spaghettini con vodka e caviale. Väike elegantne, veidi dekadentlik vahepala kartulivabariigi kodanikele. See kõnealune pasta on pärit Roomast ja süüakse seda väidetavalt peale teatrit.
Retsept pärit Carla Capalbo "Itaalia köök" raamatust, mille leidsin ükskord raamatupoest läbi joostes (oli veel erakordselt soodsa hinnaga) ja mis on üks uskumatult hea ja asjalik raamat. Kasutuses pea kogu aeg - kogu Itaalia köögi vundament seal välja joonistatud.


Vaatamata tõsiasjale, et meil jäi kooslusest puudu paar väikest väheolulist detaili (Rooma ja teater), maitses pasta imeliselt hästi nagu alati. Roheline sibul annab roale mõnusa värskuse.
Pasta valmistamine on tegelikult lihtsamast lihtsam.
Vaja on järgmiseid ained:
4 spl oliiviõli
3 vart viilutatud rohelist sibulat
2 hakitud küüslauguküünt
1/2 tassi valget viina
3/4 tassi vahukoort (tegin Nopri omaga ja see oli uskumatult hea puhta koorese maitsega)
100-150 grammi kalamarja (minul oli lahtiselt müüdav lõhemari), kui rahakott lubab, võib ka alati rohkem ;)
soola, pipart, spagette ca 400-500 grammi.
Kuumuta pannil õli, lisa tükeldatud sibulad ja hauta keskmisel kuumusel ca 5 minutit.
Lisa viin ja koor ning keeda vaiksel kuumusel veel 7-8 minutit. Võta pliidilt, pane sisse kalamari (jäta veidi kalamarja alles ka pasta peale kaunistamiseks). Vajadusel maitsesta soola ja värkskelt jahvatatud pipraga. Parmesani siia pastale ära lisa. Liiga õrn ja delikaatne on kogu kaste tugeva maitsega juustulisandi jaoks.


Kastme tegemise ajal aja vesi keema ja keeda pastga. Kui pasta on keenud al dente (tavaliselt 1 minut vähem, kui pakil märgitud), kurna pasta ja sega kastmega.
Muide, vahemärkuseks kui jutt juba kalamarjaseks läks, siis Stocka kalalett pidi olema päris hea mõõdik rahva majandusliku olukorra mõõtmiseks - kalamarja läbimüük kasvab märgatavalt headel aegadel ja masu ajal jäetakse kalamari ostmata. Nii et caviale-metro täitsa toimib. Mina vahel ikka endale luban, ju siis väga hull veel olukord ei ole selle mõõdiku järgi :)
Pildil tundub pastakaste üsna vedel, samas oli tegemist värske pastaga ja lauale jõudes oli osa kastet juba ilusti pasta sisse tõmmanud. Eks fotograaf ka kiirustas - pastat peab, teatavasti, sööma kohe ja kuumalt!

7 kommentaari:

Maarja ütles ...

ma ka kunagi varraku letist selle raamatu kaasa haarasin, ja hiljem tuli laustõdeda, et ikka hää teine.

aga viin ja kalamari ajab isu küll peale :)

Liina ütles ...

jep, capalbo on hää. vormistus ehk veidi eelmise sajandi hõnguline, aga sisu on täitsa tubli. ma olen sealt oma focaccia- ja pizzataigna retseptid võtnud.

Tuuli ütles ...

Eheee, mulle just meeldib selle raamatu veidi antiikne välimus ja pruuni koloratuuriga pildimaterjal. Sobib hästi Itaalia köögi ajatu temaatikaga :)

Liina ütles ...

Mu meelest jääb ta just kuhugi sinna vahele, kus veel ei ole antiikne ja juba ei ole moodne. Mingi koleraamatute ajajärk :-P
Aga ega see sisu ei muuda, seal on ausaid asju palju sees.
Samas kõrgeltkiidetud kujundusega Tessa Kirose raamatute sisu on nii ja naa. Pildid vapustavad, aga retseptid vahel ei tööta, hoolimata jube pikkadest ja lohisevatest kirjeldustest. Hakkan just laste jaoks sealt mingit sealiha koriandriga tegema, eks näis, mis saab.

Tuuli ütles ...

Määratlus antiikne kandis endas, tõepoolest, veidi kunstilist liialdust. Samas on see veel selline hea vana kooli kokaraamat, kus pildid väikesed ja retsepte palju. Veel vanemad teosed olid ju üldse ilma igasuguse pildita ja min 5 retsepti ühel lehel ilma pikema sisse- ja väljajuhatuseta.
Kusjuures tuleb tunnistada, et uuemad raamatud viskavad mul ikka vahel juba täiesti punasesse - seda emotsiooni ja pilti ja meeleolu on 5 lehekülge enne kui retseptini välja ennast kaevad.

Liina ütles ...

Vot seda rooga täna õhtuks teengi - kõik koostisained kodus olemas, ei pea haige lapse kõrvalt ja pesemata peaga poodi hüppesse minema.
Tänud retsepti jagamast, aga ma ka nüüd ju tahan seda raamatut endale :D

Tuuli ütles ...

Liina - raamat vist paraku läbi müüdud. Nüüd ei jää muud üle, kui kamba peale ära jagada ja kõik toidud raamatust blogi(de)sse ära teha :) Seal muidu häid ja huvitavaid kooslusi päris palju veel.
Minu meelest on see viina ja kalamarjaga pasta üks äraütlemata mõnus leid sellest raamatust. Mitte liialt laialt levinud kooslus. Viina ja tomatikastmega varianti olen rohkem kohanud.