5. märts 2010

Mojito jäätis

Selle jäätise sünniloos on oluline roll mängida sel Mojito toorjuustu koogil. Mojito siirup oli nii mõnusa maitsega, et tahes-tahtamata tekkis mõte sama maitsekooslusega veel mõni magusroog teha. Jäätis tundus olevat hea mõte! Suvest saati sügavkülma kirstus olnud jäätisemasina kauss sai välja kraamitud, masin töökorda seatud ning mõte teoks tehtud.

Ja tulemus - Mojito jäätis on väga-väga hea! Eriti mõnusalt tõuseb külma jäätise seest esile piparmündi värskus. Toimib jälle mojito kolmainsus - demerara annab karamellist magusust, piparmünt külma värskust ja laim mõruhaput krehvtisust. Lapsed hindasid ka üheks parimaks senisöödudest (ja nad on saanud Itaalias gelatosid maitsta mitte vähe).
Jäätise jaoks on vaja:
0,5 l vahukoort
1 purk suhkruga kondenspiima
1 dl mojito siirupit.
Mojito siirupit saab teha nii, et pane ca 150 ml veega keema hea peotäis mündilehti, kahe-kolme laimi mahl ja riivitud koor ning 50 gr demerara suhkrut. Keeda vaiksel tulel umbes 30 minutit ilma kaaneta, et vedelik veidi kokku keeks. Kurna läbi sõela ja jahuta.
Tegelikult jäi minu jaoks see jäätis veidi liiga magusaks (lastele oli samas väga sobivalt magus).
Seega võiks proovida nii, et võtta ilma suhkruta kondenspiim ja siirupisse keeta nt 200-250 grammi demerarat.
Tegevuskäik: vahusta vahukoor, sega toasoojas olnud kondenspiim vahukoore sisse ja vahusta kergelt. Lisa mojito siirup ning vala saadud segu kas jäätisemasinasse või selle puudumisel madala(te)sse nõu(de)sse ning pane sügavkülma. Ilma jäätisemasinata tehes tuleks segu vähemalt kolm korda läbi segada, kusagilt on meelde jäänud, et umbes tunni aja pärast mikseriga ning siis 2 korda poole tunni tagant kahvliga kohevust andes. Ei oska kommenteerida, kuna minul keerutas jäätise masin valmis. Kui keegi oskab ise vahustatud jäätist kommenteerida, siis olen lisainfo eest tänulik :)
Vt allpool kommentaare, Ragne sõnul on võimalik ilma masinata ja igasuguse järgneva segamiseta ka suurepärase tulemuseni jõuda :)

5 kommentaari:

Ragne ütles ...

Oi kondenspiima ja vahukoorega tehtud jäätis on minu üks leivanumbreid. Selliste ainetega valmistamisel, ei vaja jäätisetegu ei vaepealset segamist ega ka jäätisemasinat. Segu lihtsalt valmis teha ja sügavkülma ning 5-6 tunni pärast lusikaga kallale:) Kristalle pole ega midagist, tulemuseks kreemjas imemaitsev jäätis:)

Tuuli ütles ...

Ragne, tänud kasuliku info eest. Siis on järelikult ilma masinata tegemine veel lihtsam kui ma arvasin :)

vernanda ütles ...

see tuletab mulle meelde, kuidas ma rasedana seda päris mojitot unes nägin, mitte et oleks päevasel ajal olnud tohutu himu alkoholi pruukida, aga unes nägin. see jäätis kõlab juba nagu peaaegu see viimane takistus, mis on minu ja jäätisemasina hankimise vahel... aga enne proovin ilma.

Liina ütles ...

vernants, sa võid enne ostma hakkamist minu käest laenata, siis saad proovida, et kas jah või ei :-)
Mul on kusagil suve ootamas üks mojito-sorbee retsept, kus ikka päris laimimahl, münt ja pruun suhkur + törts rummi ka sees. Aga Keset talvekülma mängib see koorega variant igal juhul paremini.

Tuuli ütles ...

Rummi peale mõtlesin isegi, aga kuna lapsed kippusid ka jaole, siis tegime viisaka virgin mojito. Aga see sorbee võib palaval suvepäeval (eeldusel, et suve jooksul ikka jõuab lumi ära sulada) maitseda küll taevalikult. Rummiga, loomulikult :)