18. veebruar 2010

Roheline kanakarri

Rohelise karriga kana retsepti leidsin sellisest toredast blogist ja kõnealune toit jäi kohe silma. Koostisosasid vaadates tundus, et lõpptulemus võib olla üsna paljulubav. Ja retsepti päritolu otse Taist lisas kõvasti usalduskrediiti.
Endalegi üllatuseks lasin peast läbi kodus olevad koostisained ning - dadaaa! - kõik vajalikud ained olidki olemas. Seega ei vaevanud enam oma pead, mida õhtuks külmkapis ootavast kanafileest teha, vaid köök sai üsna pea vürtsiste taipäraste aroomidega täidetud. Roheline karri on olnud üheks lemmikuks juba mõnda aega ja kes seni veel proovinud ei ole, siis soovitav katsetada. Väga mõnusa maitsebuketiga kooslus! Vaheapeal ei olnud seda Eestist üldse saada, nüüd on Santa Maria variant suuremates poodides olemas.


Vaja läheb selle toidu jaoks:
1 porru, eelistatult valge osa, roheline jääb puine
400 grammi kanafileed
1-3 spl rohelist karripastat (minul oli Santa Maria oma ning seda kulus veidi rohkem kui algses retseptis, panin kolm korralikku lusikatäit, et maiste välja tuleks)
400-500 ml kookospiima (algselt oli 400 + 100 ml vett, aga kuna mul oli kapis 500 ml kookospiim, siis panin selle kõik kastmesse ära ja vett ei lisanudki)
200 grammi värskeid (külmutatud) herneid
200 grammi värskeid (külmutatud) rohelisi ube
1 spl fariini- või palmisuhkrut
laimimahla
1 spl kalakastet
Kuumuta pannil õli, lisa sinna tükeldatud porru ja veidi aja pärast tükeldatud kanafilee. Pruunista kana.
Tõsta pannilt ära ning pane pannile 4-5 spl kookospiima ja sinna sisse lahusta roheline karri. Kuumuta mõned minutid. Lisa ülejäänud kookospiim, laimimahl, suhkur, kalakaste, (vesi) ning lase ca 5 minutit podiseda. Siis lisa eelnevalt läbi praetud kana ja porru, kuumuta 5 minutit. Lõpuks herned ja oad ja veel 5 minutit.
Meie sõime seda aurutatud basmati riisiga ja väga maitsev oli. Oleks kodus olnud värsket koriandrit, oleks seda ka peale saputanud.
Roheline karri on selline toiduaine, mis toidu välimust küll liialt ei kaunista (roheline plöga,teatavasti ei ole kõige apetiitsem kategooria), kuid, nagu sageli juhtub, on toidu välimus pöördvõrdeline tema maitsega.
Ja kindlasti teeme veel :)

12 kommentaari:

Ragne ütles ...

Hommik on küll varane, aga seda tahaks küll maitsta:)

Olen Tuuli. Toidunautleja ütles ...

Mina annan toidule küll 10 punkti 10-st - lihtne, kiire, maitsev, erinev tavapärasest, tervislik... loetelu võib vist jätkama jäädagi. Ja kindlasti parim RM kanafileega ;)

Kätrin ütles ...

Ma tahtsin siia juurde veel lisada, et tegemist ei ole siiski nii öelda algupärase Tai retseptiga - selles mõttes, et neid aedvilju, mida Tais rohelise karri sisse pannakse, ei ole siin üldse saada - ei kuivatatult, marineeritult ega ka muul kujul ning ma isegi ei oska öelda, mis need võiksid olla - nii eksootilised on need. Küll aga on herned ja aedoad meie kohalikust valikust katsetatutest rohelisse karrisse kõige paremini sobinud :) Kaffir-laimi lehed on vist ainuke asi, mida sinna pannakse Tais ja Eestis ka Stockmannist kätte saab. Mul kohe hing natuke valutas, et reklaamisin selles blogis kui autentse retsepti välja - päris nii ei ole, aga väga ligilähedane küll. Kus ma nüüd alles kirjutasin :)

Olen Tuuli. Toidunautleja ütles ...

Paigutagem siis retsept kategooriasse: "nii autentne kui Eestis üldse teha on võimalik". Ja vaatamata sellele maitses ülihästi! Isegi mu elukaaslasele tuli tükk aega peale söömist veel meelde, et väga maitsev oli ;)

Anonüümne ütles ...

Tere, otsisin teie blogist toitu kanaga, mida sünnipäeva puhul sõpradele pakkuda ja otsustasin rohelise kanakarri kasuks. Tahtsin uurida, et mitmele inimesele Teie retsept on? Mul kokku 8 täiskasvanut?

Anonüümne ütles ...

Nüüd ma juba ei suuda otsustada, kas teha kana dopiazat, kana kookospiima ja rohelise karriga või eelmises postituses mainitud toitu. Millise toiduga suurim võimalus inimesi heas mõttes üllatada?;)

Tuuli ütles ...

Anonyymne - vabandused, et alles nyyd vastan. Olen nimelt Eestist eemal ja arvutisse ka ei tryginud. Koguseliselt v6iks arvestada 4-6 portsu. Aga mida eelistada...see on kyll keeruline. Meile on m6lemad variandid v2ga maitsenud. Synnip2evakylalistele ehk pakuks ise esmalt kookospiimaga ja rohelise karriga kana. India maitsete puhul olen kohanud ka neid, kellele need maitsekooslused alati ei istu.

Anonüümne ütles ...

Pole hullu, igal juhul sünnipäev peetud ja otsustasingi kana rohelise karriga ja kookospiimaga kasuks;) väga maitses, olen seda pärast veel korra argipäeval ka teinud. Igal juhul tänan!

Liina ütles ...

Tere Tuuli,

mul tekkis väike segadus. nimelt lugesin Kätrini kommentaarist välja sellise lause: Kaffir-laimi lehed on vist ainuke asi, mida sinna pannakse Tais ja Eestis ka Stockmannist kätte saab.
Sellest tuleks nagu välja, et laimilehed on selle roa tegemisel vajalikud - aga samas ei leia neid retseptist?

Tuuli ütles ...

Liina - tõepoolest puuduvad tegevuskäigus ja retseptis kafiirlaimi lehed. Kui neid õnnestub kätte saada, siis võiks nad (paar lehte) lisada samal ajal kui rohelise karri pasta ja hiljem võib need lehed lihtsalt välja õngitseda enne serveerimist.

Liina ütles ...

aitäh kiire vastuse eest. ma arvan, et isegi õnnestub - peale stockmanni ja piprapoe saab laimilehti nüüd osta ka restoranist riis :)

Tuuli ütles ...

Oi, Liina, tänud kasuliku info eest. Riisist küsima poleks oma peaga küll taibanud tulla :)