9. veebruar 2010

Kanafilee salvei ja peekoniga


Nüüd tuleb mängu minu eelmise aasta avastus ja sellest ajast saadik tõeline lemmik salvei Uskumatult hea maitse võib erinevatele toitudele anda salveivõi. Eriti hästi sobib kõrvitsaga (ka teiste juurikatega) ning pastaga.

Võta kanafileed (3-4 tk) ja lõika need ristipidi pooleks nii, et ühest fileest tekib kaks õhemat steiki. Kuumuta keskmisel kuumusel pannil hea sorts võid ja selle sees kõrveta 5-6 lehte salveid. Veereta fileesid jahu-soola-pipra segus ja prae siis salveivõis mõlemalt poolt.

Võta praetud fileed ja pane ahjuvormi, igale fileele aseta peale üks toorsuitsupeekoni lõik ja puista üle riivitud parmesaniga. Võid kogu kupatusele peale kallata ka koort - sobib nii kohvikoor, vahukoor või ka Rama köögikoor. Küpseta ahjus ca 30 minutit.

Mina tegin sinna kõrvale veel paneeritud (esmalt lahtiklopitud munas ja siis jahu-soola-piprasegus veeretatud) ja samasuguses salveivõis praetud suvikõrvitsa steike ja rucola-tomati salatit.

1 kommentaar:

Daisy ütles ...

Ka sellele väga lihtsale roale ainult ja ainult positiivne tagasiside.
Ainuke erinevus, et käisin küll poes retsept näpus ja kõik mis osta vaja korrektselt kollaseks värvitud jäi kahe silma vahele peekon. Pidin selle asendama kapis leiduva salaamiga. Aga ka nii sai hea.

Päiksest, Daisy